Як суд засівали…

Поділитися
Як відомо, у Львові в результаті спеціальної операції працівників Головного управління з розслід...

Як відомо, у Львові в результаті спеціальної операції працівників Головного управління з розслідувань особливо важливих справ Генеральної прокуратури України та співробітників Служби безпеки України у Львівській області викрито факти хабарництва у Львівському апеляційному адміністративному суді (ЛААС). На хабарництві загальною сумою в 1 млн. доларів та 2 млн. грн. готівкою «погорів» його голова Ігор Зварич і ще семеро суддів.

Як повідомив начальник УСБУ у Львівській області Анатолій Матіос, «3 грудня понад сто працівників Львівського і Київського управлінь СБУ та четверо слідчих з особливо важливих справ Генпрокуратури провели в семи суддів Львівського адміністративного апеляційного суду, у тому числі і його голови, обшуки за місцями роботи та проживання. У результаті було вилучено понад 1 мільйон доларів США та понад 2 мільйони гривень. Наразі дії з вилучення речових доказів тривають, обшуки продовжуються».

Практика «проплати» судових справ в Україні настільки вкоренилася, що в голови суду навіть знайшли своєрідний «записник», куди занотовувалося — які рішення і в якій справі мають бути ухвалені, хто за це «просив» тощо. «А це вже не правосуддя, а госпрозрахункове підприємство!», — зазначив керівник Головного управління розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури України Володимир Жербицький. За його словами, дедалі частіше корупційні діяння виявляються саме в судовій гілці влади. Відповідно частіше й частіше притягають до відповідальності суддів, у тому числі тих, що обіймають високі посади — голів судів та їхніх заступників.

Слідчі зіткнулися з відлагодженою системою, за якої результат судового процесу визначався кулуарно, у кабінетах та кімнатах відпочинку. А оскільки справ багато, то, щоб нічого не переплутати, підпільну бухгалтерію судді довірили паперу.

Така поведінка служителів Феміди свідчить про усвідомлення повної безкарності, не кажучи вже про наявність моральних та професійних пересторог. Утім, навіть згаданий корупційний злочин у Львові, як випливає зі слів працівників СБУ у Львівській області, було викрито завдяки акції СБУ «Викрий хабарника — передзвони в СБУ». А якби не передзвонили?

Саме Ігор Зварич минулого року виносив рішення про передачу міській раді приміщення Міноборони, яке планувалося реалізувати як військове майно за 100 млн. доларів. Про це розповів журналістам екс-міністр оборони, голова комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони України Анатолій Гриценко. Раніше в цьому приміщенні розташовувався штаб 14-го авіаційного корпусу. Відповідно до рішення Львівського апеляційного господарського суду приміщення було «подароване» міській раді, яка у свою чергу віддячила тим, що на 30 років передала його суду, забезпечивши собі таким чином лояльність з його боку.

Під час урочистостей з нагоди відкриття у Львові суду народний депутат України Юрій Кармазін побажав його працівникам хорошої роботи та чесних рішень і подарував Ігорю Зваричу образ Божої Матері з маленьким Ісусом як нагадування: яким судом ви судитимете, такий і на вас очікує.

Спійманий на «гарячому» Ігор Зварич терміново ліг у лікарню (давня звичка посадовців, яким загрожує кримінальна відповідальність). Чесно кажучи, впевненості, що справу буде доведено до логічно завершення, немає. Організатори прес-конференції повідомили, що вже є намагання з боку окремих осіб нав’язати громадськості думку про замовний характер справи, політичні репресії, прокурорський «беспредел».

Голова суду фактично перебуває на волі. Адже, як зазначив А.Матіос, наразі «справу порушено щодо конкретної особи, голова суду, як і всі його підлеглі, користується суддівською недоторканністю. Заарештувати, затримати чи позбавити тимчасово волі ми не можемо, і це велика біда українського законодавства, бо є певні «священні корови», яких ми не можемо чіпати».

Постає природне запитання: як тепер бути зі «справедливими ухвалами», що їх виносили ці судді? Чи відбудеться їх перегляд? Цікаво також дізнатися прізвища інших суддів.

Коли матеріал було підготовлено до друку, суддя Зварич, ніби нічого й не було, зібрав прес-конференцію у приміщенні очолюваного ним суду, на якій розповів, що вилучені правоохоронцями мільйони, були «засівними» й призначалися для церкви! Він підтвердив факт вилучення правоохоронцями під час обшуку 3 грудня в його кабінеті, приймальні та особистому помешканні трьох мішків із великими сумами грошей, заявивши що це «чисті гроші».

Цікаво, що прес-конференцію голова суду, проти якого Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за ч. 3 ст. 368 КК України, влаштував у залі з п’ятьма кришталевими люстрами. Майже в повному складі всі 14 суддів ЛААС прийшли підтримати свого керівника та продемонструвати власну недоторканність. Набагато більшу групу підтримки становили працівники суду, які своєю чисельністю переважали журналістський корпус і з будь-якої нагоди аплодували, ймовірно, не маючи інших розваг.

Вилучені як речові докази гроші суддя не вважає кримінальними. «У кабінеті назбиралося те, що від червня за українською традицією «засівали» в новому приміщенні. Нам дарували багато образів і засівали грошима. Усе це я хотів водієм передати до церкви, але не
встиг».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі