В правовому комітеті ВР вмили руки від незаконних дій Ради адвокатів України

ZN.UA Ексклюзив Документ
Поділитися
В правовому комітеті ВР вмили руки від незаконних дій Ради адвокатів України © Василь Артюшенко, ZN.UA
У 2022 році РАУ замість провести з’їзд, легітимізувала свою діяльність на невизначений час.

Голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики Денис Маслов заявив, що законодавчі органи України не можуть впливати на діяльність Ради адвокатів України, яка з 2022 року не маючи на це правових повноважень, незаконно легітимізувала діяльність регіональних рад адвокатів і продовжила свою діяльність на невизначений строк.

У вересні 2022 року Рада адвокатів України замість провести передбачений законодавством з’їзд та конференції адвокатів у регіонах прийняла рішення не проводити їх до закінчення воєнного стану в Україні, а також не обрала нове керівництво, повноваження якого спливли  10 червня 2022 року. При цьому РАУ є одним з керівних органів Національної асоціації адвокатів України.

На запит ZN.UA чи розглядає Комітет із питань правової політики внесення законодавчих змін для запобігання корупційних діянь в діяльності органів самоврядування Національної асоціації адвокатів України,  забезпечення ротації очільників керівних органів НААУ та вчасного проведення з'їзду адвокатів, голова Комітету Денис Маслов відповів, що таких пропозицій на засіданні комітету не розглядали.

«Комітет Верховної Ради України з питань правової політики діє в межах своїх повноважень …. члени Комітету відповідно до Конституції і законів України не наділені засобами безпосереднього впливу щодо діяльності органів адвокатського самоврядування, а також надання правової оцінки їх діям. …адвокатура є незалежною від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб», - йдеться у тексті відповіді.

Маслов додав, що відповідно до законодавства, з’їзд адвокатів України скликається Радою адвокатів України не рідше одного разу на три роки за ініціативи Ради адвокатів України або на вимогу не менш як однієї десятої від загальної кількості адвокатів, включених до Єдиного реєстру адвокатів України, або не менш як однієї третини рад адвокатів регіонів.

У разі якщо Рада адвокатів України не скликає з’їзд адвокатів України протягом шістдесяти днів з дня надходження пропозиції про скликання з’їзду, адвокати або представники рад адвокатів регіонів, які підписали таку пропозицію, приймають рішення про утворення організаційного бюро зі скликання з’їзду адвокатів України. Останнє має право скликати та забезпечувати проведення з’їзду адвокатів України, визначати особу, яка головує на засіданні з’їзду.

При цьому Маслов дав зрозуміти, що безпосередньо комітет ВРУ ініціювати правове врегулювання цього питання не збирається.

Як  пояснював ексголова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, заслужений  юрист України Сергій Сафулько, закон України не містить жодних підстав для продовження діяльності РАУ , і попри все, у 2022 році мав відбутись зїзд та переобрання Ради.

Однак верхівка РАУ на чолі з Лідією Ізовітовою змогла  монополізувати владу в самоврядній організації, а непроведення з’їзду тягне за собою в тому числі необрання членів Вищої ради правосуддя за квотою адвокатів. Як зруйнували адвокатське самоврядування в Україні читайте в його матеріалі «Як знищують адвокатське самоврядування, або Чому реформа на часі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі