ВР у п'ятницю має проголосувати за два законопроєкти, щоб відновити розгляд дисциплінарних проваджень стосовно суддів – Маслов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ВР у п'ятницю має проголосувати за два законопроєкти, щоб відновити розгляд дисциплінарних проваджень стосовно суддів – Маслов © Василь Артюшенко, ZN.UA
У схвалений раніше проєкт №9261 внесли правку на прохання міжнародних партнерів.

Аналітично-адвокаційний центр DEJURE попередив, що народні депутати планують прибрати із законопроєкту №9261, який має розблокувати розгляд дисциплінарних скарг щодо суддів, положення про те, що він набирає чинності одночасно із прийняттям окремого закону про прозорий конкурс до Служби дисциплінарних інспекторів ВРП. Голова комітету з питань правової політики Денис Маслов підтвердив у коментарі ZN.UA, що парламент у п’ятницю, 28 липня, розглядатиме прийняття законопроєкту №9261 із відповідною правкою.

За його словами, після схвалення законопроєкту №9261 у першому читанні міжнародні партнери зі США та Європи, яких влаштовувала редакція цього документу, кардинально змінили своє бачення щодо того, як потрібно проводити відбір дисциплінарних інспекторів. Через це із законопроєкту №9261 до другого читання було виключено всі положення стосовно відбору дисциплінарних інспекторів та зареєстровано інші законопроєкти, які врегульовують це питання – №9483, №9483-1 та №9483-2, серед яких комітет підтримав останній. Відповідно до рекомендацій міжнародних партнерів, комітетом було включено до законопроєкту №9261 правку, щоб відновити дисциплінарну функцію Вищої ради правосуддя одночасно зі зміною процедури добору на посаду дисциплінарних інспекторів – тобто, одночасно із набранням чинності законопроектом №9483-2.

Відповідно, у п’ятницю планується голосування за проєкт №9261 у другому читанні та №9483-2 у першому читанні.

"Для того, щоб відновити дисциплінарну функцію Вищої ради правосуддя зараз, бо нам це конче необхідно, ми приймаємо законопроект №9261. Але комітетом прийнято рішення, що як закон №9261 вступає в дію після прийняття іншого законопроєкту, який змінює процедуру добору на посаду дисциплінарних інспекторів. Це №9483-2", – пояснив Маслов.

За його словами, правовий комітет пропонує також вдвічі скоротити строки на подання правок до проєкту №9483-2 – до семи днів після прийняття в першому читанні, аби в оперативному режимі його опрацювати до наступного пленарного засідання, винести на голосування та прийняти в другому читанні для зміни процедури добору, зокрема, із залученням міжнародних експертів.

"Для того, щоб не розтягувати в часі. Будуть змінені процедури добору і тоді №9261 вступить в силу. І Вища рада правосуддя спокійно зможе виконувати свою дисциплінарну функцію стосовно суддів", – додав голова комітету.

Маслов зазначив, що рішення комітету про те, що закон №9261 вступатиме в дію після прийняття законопроєкту №9483-2 було складним, оскільки "всі розуміють, що відновлення дисциплінарної функції могли зробити ще декілька місяців тому". Весь цей час відбувалася комунікація із партнерами.

Водночас, на думку депутата, у сесійній залі з високою долею ймовірності цю правку поставлять на підтвердження. Якщо її не підтримають, то, як і планувалося, дисциплінарну функцію Вищої ради правосуддя буде відновлено одразу після вступу в дію закону №9261 – з дня його оприлюднення, без прив’язки до ухвалення законопроєкту №9483-2.

"Як буде в залі, подивимося, але точно зробимо все для того, щоб ця правка залишилася. Але навіть якщо вона злетить, ми вже в першому читанні маємо проголосувати за зміну процедур добору. Я думаю, що в разі ухвалення №9261 без цієї правки між підписанням його як закону президентом і так далі ми зможемо без зволікань прийняти в цілому №9483-2", – запевнив Маслов.

Він також наголосив, що комітет з питань правової політики витратив дуже багато часу на відповідний процес, спілкування з міжнародними партнерами, тому серед членів є розуміння цієї ситуації.

"Комітет, зважаючи на комунікацію і позицію, у тому числі наших міжнародних проектів, прийняв цю правку (до законопроєкту №9261 – ред.), щоб одночасно і відновити дисциплінарну функцію Вищої ради правосуддя, і змінити процедури добору на посаду дисциплінарних інспекторів. Комітет визначився, і потрібно, щоб зала це теж підтримала” – підсумував голова комітету.

Раніше голова парламентського комітету з питань правової політики Денис Маслов казав у інтерв'ю Інні Ведерніковій для ZN.UA, що ВРП має відновити дисциплінарну функцію максимально швидко, адже за роки її недіяльності накопичилось майже 10 тисяч скарг на суддів, які потребують розгляду. Маслов зазначав, що розраховує на ухвалення Верховною Радою уже найближчим часом законопроєкту №9261, який це забезпечує, у другому читанні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі