Ознайомившись з матеріалами справи проти другого президента України Леоніда Кучми, представник потерпілих, скоріш за все, змушена буде клопотатися про доповнення досудового слідства. Про це заявила журналістам адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, вийшовши з будинку прокуратури: «Я впевнена, що за результатами вивчення матеріалів справи ми будемо змушені заявляти чимало клопотань з метою доповнити досудове слідство і поглибити досудове слідство».
При цьому вона зазначила, що в неї не викликає ентузіазму завершення досудового слідства, бо навіть сьогодні, на початку вивчення матеріалів справи, «ми спостерігали брутальне поводження з потерпілими, брутальне поводження з нормами Кримінально-процесуального кодексу».
Адвокат уточнила, що сьогодні сторона потерпілих могла ознайомитися тільки з тими матеріалами справи, що були зібрані в 2000, 2004, 2005 роках. «Слідчий поставив нас у ситуацію, коли ми змушені читати томи один за одним, від першого до дев’яносто дев’ятого», - констатувала вона.
При цьому, за словами В.Теличенко, у перших томах просто скопійовано матеріали, зібрані раніше досудовим слідством. «Таким чином, я сьогодні навіть не можу з упевненістю стверджувати, що не досліджувалися обставини зловживання владою та посадовими повноваженнями, якого, можливо, припустився обвинувачуваний (Кучма. - Ред.) у період розслідування справи за фактом убивства журналіста Гонгадзе. Ми знаємо, що в листопаді 2005 року Європейський суд визнав, що досудове слідство в Україні протягом усього періоду з 2000-го до 2005 року не розслідувало кримінальну справу, а займалося тільки одним - тим, щоб довести непричетність перших осіб держави до вбивства журналіста Гонгадзе», - зазначила вона.
«Нині вже зрозуміло, що довести непричетність не вдалося. Але протягом кількох років, як мінімум протягом п’яти років, це намагалися зробити. Ми бачили неодноразово заяви і колишнього генерального прокурора Святослава Піскуна, і точно так само під час допитів співробітники прокуратури доповідали суду про те, що справа «подорожувала» неконтрольовано з однієї прокуратури в іншу, вищого рівня, і про суцільний тиск Банкової на хід розслідування. Проте це не стало предметом розслідування на даному етапі досудового слідства, у рамках кримінальної справи, порушеної проти Леоніда Кучми», - продовжила адвокат.
Також В.Теличенко зазначила, що під час візиту до прокуратури її сумнів у переконливості доказів не розвіявся. Вона повідомила, що ознайомилася за цей час із сімома томами матеріалів кримінальної справи, передає ЛІГАБізнесІнформ.
Валентина Теличенко вважає, що справу за обвинуваченням колишнього начальника головного управління карного розшуку департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ України Олексія Пукача, скоріш за все, буде відправлено на дорозслідування.
«Попередній розгляд справи за обвинуваченням Пукача - це той іспит, який має пройти або, скоріш за все, не пройде Генеральна прокуратура. Я вже зараз готова говорити про те, що я не вважаю справу за обвинуваченням Пукача готовою до судового розгляду і думаю, що мої аргументи настільки переконливі, що в цієї справи є перспектива бути повернутою для додаткового розслідування», - сказала В.Теличенко, яку цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Генпрокуратура передала до суду справу проти О.Пукача. Обвинувальний висновок у кримінальній справі затверджено за ч. 2 ст. 365, ч. 3 ст. 364 КК України і ч. 3 ст. 166 та п.п. «у», «і» ст. 93 КК України 1960 року.
«Досудовим слідством установлено, що обвинувачуваний, будучи посадовою особою, виконуючи накази та вказівки міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка та інших посадових осіб, кримінальна справа проти яких розслідується в окремому провадженні, у травні–вересні 2000 року перевищив владу і свої службові повноваження стосовно громадського діяча Олексія Подольського і журналіста Георгія Гонгадзе і 17 вересня 2000 умисно вчинив убивство останнього», - заявили в ГПУ.
«Крім цього, в липні 2003 року О.Пукач, зловживаючи своїм службовим становищем, дав протиправну вказівку підлеглим співробітникам міліції знищити офіційні документи, зокрема щодо незаконного зовнішнього спостереження за Г.Гонгадзе, в результаті чого вчинив перешкоду органам досудового слідства у розкритті зазначеного вбивства», - додали в ГПУ.