Пленум закликав суддів Верховного Суду подати декларації до відновлення обов'язкового декларування

Поділитися
Пленум закликав суддів Верховного Суду подати декларації до відновлення обов'язкового декларування © Верховний суд/Facebook
Крок спрямований на повернення довіри до суддів ВС.

Пленум Верховного Суду України рекомендував суддям ВС подати декларації, якщо вони досі цього не зробили, в двомісячний строк до законодавчого відновлення декларування. Відповідну постанову затвердили під час засідання в п’ятницю, 4 серпня, повідомила пресслужба Верховного Суду у Facebook.

Там нагадали, що 30 червня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про прискорення судової реформи та подолання проявів корупції у системі правосуддя". 

Врахувавши це, у Верховному Суді заявили, що "визначили орієнтир" у сьогоденних умовах діяльності та "підтримали вжиття невідкладних заходів" з метою відновлення довіри до української системи правосуддя, "розуміючи необхідність вчинення рішучих дій для викорінення корупції з усіх гілок та рівнів державної влади". Водночас, там вказали на важливість дотримання принципу незалежності суддів.

"Це має бути основою. Адже потрібно думати про судову систему загалом, про захист мільйонів громадян, які під час воєнного стану йдуть за захистом до суду. Ми повинні дотримуватися високих стандартів здійснення правосуддя, одним із яких є суддівська незалежність", – сказав голова Суду Станіслав Кравченко.

Під час засідання було озвучено підтримку суддів ВС необхідності посилення довіри громадян до судової системи та авторитету суддів у Україні з підкресленням обов’язковості виконання загальновизнаних міжнародних і конституційних стандартів  статусу суддів та їх незалежності.

Як зазначали учасники, законодавство нашої держави "вичерпно і з достатньою повнотою" визначає обов’язки суддів, спрямовані на формування довіри суспільства та максимальної прозорості. 

"До того ж інструментарій, наявний в органів та організацій, що здійснюють відповідні функції щодо перевірки діяльності суддів, зокрема НАЗК, ВККС України, ВРП, ГРД, є більш ніж достатнім для проведення таких перевірок й оцінювання суддівського корпусу без запровадження окремої екстраординарної процедури, яка передбачає запровадження моніторингу роботи суду та психофізіологічного опитування суддів тощо", – зазначили у Верховному Суді.

Згадану постанову щодо декларування ухвалили після заслуховування та обговорення доповіді Кравченка з пропозиціями суддів ВС.

Раніше повідомлялося, що під час засідання пленуму Верховному Суду цього тижня мали розглядати законопроєкти №9454, яким передбачено запровадження поліграфу та перевірки всіх суддів ВС після "кейсу Князєва", і №9438 щодо посилення кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення у сфері правосуддя.

Як зареєстровані в парламенті законопроєкти на виконання рішення РНБО про подолання корупції в системі правосуддя вплинуть на перебіг судової реформи?  Хто і як довго буде проводити перевірки суддів Верховного суду і навіщо президенту право повертати ВРП подання на призначення суддів читайте в інтерв’ю Дениса Маслова редакторці відділу політики Інні Ведерніковій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі