Верховна Рада України планує ухвалити ухвалить законопроєкт про відновлення електронного декларування для чиновників до 15 вересня, заяив в ефірі телемарафону у п’ятницю голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
«У нас дедлайн - 15 вересня. У нас зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом. Я думаю, що в цей дедлайн ми вкладемося», - сказав «слуга народу».
При цьому Арахамія вважає, що прийняття закону в другому читанні буде нелегким, але «ми все одно це зробимо».
Коментуючи особливості декларування в умовах війни, він додав, що певні категорії громадян просто користаються цим як аргументом для приховування статків.
«Військові кажуть: я в окопі і не можу декларуватися. Це чесно. Але військкомат? Після одеського кейсу, рівненського – вони просто сховаються за спинами військових на фронті і не будуть декларуватись. Тому ми хочемо, щоб люди в тилу всі декларувались без виключень, а ті, хто на фронті, мали зобов'язання продекларуватись після того, як повернуться», – сказав Арахамія.
Також, на думку керівника президентської фракції, чиновники повинні декларувати проживання своїх рідних за кордоном, але при цьому для дотримання безпеки можуть не вказувати конкретного місця до закінчення війни.
Нагадаємо, 27 липня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування, яке Україна зобов’язалась відновити відповідно до меморандуму з МВФ.
Водночас Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що в ухваленому законопроєкті є низка недопрацювань, які потрібно усунути до другого читання. Серед іншого названо необхідність декларувати нерухомість, ринкова вартість користування якою в межах звітного періоду перевищує 50 прожиткових мінімумів; закриття до даних про членів сімей декларантів та позбавлення НАЗК повноважень надавати роз’яснення з питань застосування положень закон.
Про необхідінсть відновлення декларування сттатків чиновників читайте у статті очільника «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна «91,7 % українців за відкриті декларації про «воєнні» доходи чиновників. Влада — проти».