Більшість українців підтримують відновлення декларування, особливо майна, набутого під час повномасштабної війни – опитування

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Більшість українців підтримують відновлення декларування, особливо майна, набутого під час повномасштабної війни – опитування © ID Legal Group
Громадяни розуміють важливість електронного декларування.

Понад пів року тому 25 тисяч українців підписали петицію до президента Володимира Зеленського про відновлення декларування чиновників. Президент петицію підтримав, але «віз і нині там». При цьому громадяни чітко розуміють потребу відновлення декларування статків державних службовців, навіть попри війну, пише очільник «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін у статті для ZN.UA «91,7 % українців за відкриті декларації про «воєнні» доходи чиновників. Влада — проти».

За результатами соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова на замовленняZN.UA, 90,9 % українців вважають, що необхідно відновити публічне декларування статків державними службовцями. Лише 1,8 % опитаних сумніваються в цьому. З відповіддю не визначилися ледь за 7 %.

Єлизавета Чижик, ZN.UA

При цьому декларування статків, набутих чиновниками під час повномасштабної війни, підтримують 91, 7% українців.

Єлизавета Чижик, ZN.UA

Шабунін зазначив, що ставлення українців до повернення у вільний доступ декларацій чиновників також красномовне. На питання, чи повинна держава відновити публічний доступ до довоєнних декларацій державних службовців, «так» відповіли 88 % респондентів. Лише 2 % вважають це недоцільним. Ще 10 % українців вагаються.

Єлизавета Чижик, ZN.UA

Усі згадані у тексті дані — результати соціологічного опитування Центру Разумкова. Опитування на замовлення ZN.UA проводилося з 23 по 28 червня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та м. Києві. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, влада створила, хоча ще не зареєструвала у Верховній Раді, новий законопроєкт про відновлення декларування статків державних службовців. Останнього вимагає не лише українське суспільство, але й Міжнародний валютний фонд та ЄС. Однак, за словами Шабуніна, у складних формулюваннях законопроєкту народні депутати, як завжди, приховали зачіпки, які фактично дозволять сховати нажите за час війни майно. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі