Міністерство внутрішніх справ України спростовує наклепницькі обвинувачення щодо впливу міліції на хід і результати виборів. Про це йдеться в заяві департаменту зв’язків із громадськістю (ДЗГ) Міністерства внутрішніх справ України.
Днями на одному з інтернет-сайтів було розміщено статтю, в якій містяться обвинувачення на адресу МВС України та його підрозділів на місцях у спробах вплинути на хід і результати виборчої кампанії в інтересах одного із суб’єктів виборчого процесу.
«Міністерство внутрішніх справ заявляє, що зміст цієї статті має явно провокаційний і наклепницький характер і зовсім не відповідає дійсності. Викладене в ній не має ніякого відношення до кропіткої і нелегкої роботи, яку в період виборчої кампанії здійснювали працівники органів внутрішніх справ», — зазначається в заяві.
При цьому МВС повідомляє, що з 24 вересня 2007 року на період до завершення виборів особовий склад органів внутрішніх справ було переведено на посилений варіант несення служби. На виборчих дільницях, після завезення на них виборчих бюлетенів, охорону громадського порядку забезпечували в цілодобовому режимі майже 60 тисяч працівників міліції. Було розроблено спеціальні методичні рекомендації щодо компетенції міліції в охороні прав громадян і громадського порядку під час виборчого процесу, якими керувалися в роботі працівники органів внутрішніх справ. Ці рекомендації було розміщено на офіційному веб-сайті МВС України, а робочі наради з приводу несення служби під час виборів проводили здебільшого в присутності представників засобів масової інформації.
ДЗГ зазначає, що керівництво МВС України, зокрема практично всі заступники міністра, виїжджало на місця для перевірки готовності забезпечити охорону громадського порядку та безпеку громадян під час виборів. «При цьому представники МВС України підтримували тісні робочі контакти з представниками інших правоохоронних органів, зокрема СБУ, а не «слідували» за ними, як здалося авторові статті», — підкреслюється в заяві.
За інформацією МВС, під час проведення передвиборної кампанії позачергових виборів народних депутатів України (із 2 серпня 2007 року) в органи внутрішніх справ з усіх регіонів держави надійшло понад 480 повідомлень про події, прямо чи опосередковано пов’язані з виборчим процесом, за результатами реагування на які порушено 32 кримінальні справи.