Вчені пропонують інсуліновий спрей для носа як альтернативу ін'єкціям

Поділитися
Вчені пропонують інсуліновий спрей для носа як альтернативу ін'єкціям
Дослідники знайшли спосіб вводити інсулін через ніс: була створена формула, яка трансформується в гель при температурі тіла.

Вчені не припиняють пошуки альтернативних способів введення інсуліну, адже людям, що страждають на цукровий діабет, доводиться робити підшкірні ін'єкції до чотирьох разів на день.

Нову методику введення інсуліну - через носову мембрану - почали розробляти дослідники з британського Університету Сандерланда. Простіше кажучи, їхня мета - добитися того, щоб інсулін можна було «капати» в ніс як звичайний назальний спрей.

Для цього гормон має набути форми гідрогелю. Це забезпечує безболісність введення препарату, його відносно високу біологічну доступність, а також дозволяє уникнути ефекту першого проходження (метаболізму лікарських засобів до їхнього потрапляння у системний кровотік).

Перед британцями постали відразу дві проблеми - низька проникність назальної мембрани для пептидів (яким і є інсулін), а також дуже короткий проміжок часу, протягом якого може відбуватися його корисна абсорбція.

Вчені впоралися відразу з обома проблемами, використавши триметілірований хітозан в суміші з двома іншими додатками - гліцерофосфатом і поліетиленгліколем.

Так була створена формула, яка самовільно трансформується в гель при фізіологічній температурі, характерній для носової порожнини.

Це створює необхідний бар'єр на шляху постійного очисного механізму, а також дозволяє максимально розтягнути час перебування ліків на мукоциліарних поверхнях.

Тепер мрії розробників пов'язані з часом, коли їм вдасться отримати «розумний» гідрогель, здатний відповідати на підвищення рівнів цукру у крові частковим виділенням запасеного в ньому інсуліну.

Це дозволило б відмовитися не тільки від регулярних підшкірних ін'єкцій, але і від не менш дратівливих уколів, які виробляють монітори, що стежать за рівнем кров'яного цукру. !zn

Читайте також:

Науковцям вдалося виявити загальні причини розвитку діабету й хвороби Альцгеймера

Виявлено відповідальний за ефект плацебо ген

Французькі медики визнали 50% ліків марними

Вчені: Цукор не менш шкідливий для здоров'я, ніж алкоголь і цигарки

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі