СОЛО В АКАДЕМІЧНОМУ ОРКЕСТРІ

Поділитися
Вернісаж, концерт, презентація проектів і велика академічна тусовка водночас. І все це — в науковій установі, профіль якої, на перший погляд, далекий від мистецтва, — Інституті екогігієни і токсикології ім...

Вернісаж, концерт, презентація проектів і велика академічна тусовка водночас. І все це — в науковій установі, профіль якої, на перший погляд, далекий від мистецтва, — Інституті екогігієни і токсикології ім. Л.Медведя.

Слово «вперше» протягом вечора звучало багато разів. Музика Арнольда Шенберга (у виконанні камерного оркестру та співачки І. Галатенко) для багатьох присутніх стала справжнім відкриттям. Адже тривалий час його творчість була якщо й не забута зовсім, то недоступна широкому загалу. Складну музику А.Шенберга сучасники сприймали вельми неоднозначно. Так, Р.Штраус навіть казав, що йому місце в божевільні. Менш критичним був Г.Малер, який вважав, що музика Шенберга справді незрозуміла, але, можливо, він дивиться далеко в майбутнє. Сьогодні твори цього австрійського композитора у світі виконуються дедалі частіше. А от запис на диску музики Шенберга вперше зроблено в Україні.

Розгорнута виставка робіт талановитого художника-графіка, а також композитора і поета Сергія Бедусенка вдало поєднувалася з «неземною» музикою Шенберга. Стиль його графіки можна коротко визначити словом «фентезі».

Такі мистецькі заходи в інституті уже не вдивовижу.

— Задум нашого культурологічного проекту народився п’ять років тому, — розповів директор Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.Медведя професор М.Проданчук. — Нам вдалося пережити дуже скрутний період. І коли, завдяки зусиллям колективу інституту, ми подолали скруту і стали розвиватися, то подумали: а чому б не допомогти мистецтву? Адже культура має два крила — наука і мистецтво. І якщо одне з цих крил не буде повноцінним, то, звичайно ж, птах творчості не матиме снаги для злету.

Спочатку це була підтримка молодіжного театру, охорони пам’яток. Потім ми допомогли створити диск першої української рок-опери «Енеїда» Сергія Бедусенка. Наш культурологічний проект має назву «Україна в піснях та музиці», хоча насправді його тематичні рамки значно ширші.

За благодійної підтримки інституту вперше записано наш вітчизняний джаз, нові фортепіанні твори Мирослава Скорика, музичний альбом творів В.-Ф. Моцарта і Й.Брамса. Важливо зазначити: диски випущено з допомогою фірми Ukrainian records — підрозділу всесвітньо відомої студії звукозапису Universal records.

На вечорі відбулася і презентація Інтернет-проекту «Академія медичних наук України», здійсненого також за підтримки Інституту екогігієни і токсикології. Тепер, щоб довідатися про академію та академіків, про наукові установи АМН та їхні досягнення, досить відкрити сторінку в Інтернеті: www.amnu.kiev.ua Хоч як це дивно, такої можливості ми досі не мали.

Під час розмови з професором Проданчуком напівжартома поцікавилися, як вдається бідній науці допомагати не менш бідній культурі. На що Микола Григорович відповів цілком серйозно: «Той, хто сам побував у біді, зрозуміє того, хто в біду потрапив. Зрештою, наші меценатські проекти потребують не таких уже й великих фінансових затрат. Головне — розуміння і бажання допомогти».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі