Схоже, масова акція протесту студентів НТУУ «КПІ», що відбулася 26 жовтня, справила на керівництво Міносвіти ефект подібний до того, який у багатьох парламентаріїв викликав недавній штурм «афганцями» будинку Верховної Ради. І хоча студентський бунт мав усі ознаки організованості і керованості (учасники акції тільки пригрозили керівництву міністерства радикальнішими діями), вийти до протестуючих - коли майже п’ятитисячна колона наблизилася до стін МОНМС і зажадала зустрічі з Д.Табачником - «випала честь» лише одному із заступників міністра (і то не першому). Студенти вручили П.Куликову ухвалену на мітингу резолюцію, яку він обіцяв передати міністру. У ній міститься вимога призначити виконуючим обов’язки ректора, каденція якого закінчується першого листопада, нинішнього керівника НТУУ «КПІ» М. Згуровського і в цей же день оголосити конкурс на заміщення посади ректора.
Поза сумнівом, багато протестувальників пам’ятають торішню березневу студентську акцію біля ректорату КПІ, в якій студенти-«капеішники» участі не брали. Пікетування незалежними студентськими організаціями адмінбудинку університету відбулося у відповідь на підписання ректорами провідних вишів країни, у тому числі й М.Згуровським, «чолобитної» на підтримку призначення Д.Табачника на посаду міністра освіти і науки.
Тому можна зрозуміти настрої учасників нинішньої акції, один з яких так і заявив: «Ми не стільки за Згуровського, скільки проти Табачника, проти диктату Міносвіти і знищення університетської автономії. Ми - за законне право самим обирати ректора». Для сплеску обурення в колективі університету, в тому числі й у студентському середовищі, були досить серйозні причини, про що вже повідомлялося.
У четвер увечері відбулася зустріч представників студентства з Д.Табачником. Завершилася вона «усною угодою про перемир’я» - міністр пообіцяв, що другого листопада на період до майбутніх виборів призначить виконуючим обов’язки ректора НТУУ «КПІ» М.Згуровського. Голова студради університету Олег Десятов вважає це перемогою колективу університету і, зокрема, студентства. У свою чергу Д.Табачник скористався нагодою «зберегти обличчя» перед трибуною з’їзду працівників освіти.