Європейські ціни на газ стали нижчими, ніж російські

Поділитися
Європейські ціни на газ стали нижчими, ніж російські 20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень
На голландській TTF вартість газу з постачанням становить $ 69,4 за тисячу кубів.

Зафіксовано, що ціна на газ на британському хабі на 16 доларів менша, ніж у Росії, а на торгах TTF - наближається до російської вартості. Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Ціна з поставкою у вівторок на британському хабі National Balancing Point впала до $ 48,5 за тисячу кубометрів, а на вівторок - $ 45,65 (минулого тижня ціна трималася на рівні $ 62,5). Це вже нижче (без будь-яких поправок на транспорт і експортні мита) ціни газу в Росії ($ 64 в західних областях країни)", - йдеться в публікації.

На голландській TTF у вівторок вартість газу з постачанням становить $ 69,4 за тисячу кубів у порівнянні із середньою ціною $ 76 на минулому тижні.

Нагадаємо, що 20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень. Перед закриттям торгів ціна контрактів на поставку нафти в травні досягала -39 доларів за барель. Ситуація на біржі обумовлена надлишком нафти на ринку, що пов'язано із зростанням видобутку при низькому попиті, і переповненості нафтосховищ в США: їх завантаження наближається до граничних показників.

Однак президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що ціни на нафту не будуть такими рекордно низькими дуже довго. Падіння вартості ф'ючерсів він назвав "короткостроковим явищем" і спрогнозував, що вже через місяць ціна нафти американської марки WTI перевищить 25 доларів за барель.

12 квітня країни ОПЕК+ і інші найбільші експортери нафти, які не входять до картеля, погодили рекордне скорочення обсягів видобутку, щоб покласти кінець ціновій війні.

Згідно з домовленістю, картель скоротить видобуток на 9,7 млн барелів нафти в добу. Світовий видобуток скоротиться ще на 3,7 млн барелів завдяки США, Канаді та Бразилії.

Докладніше про те, як вплине угода країн ОПЕК+ на ціноутворення "чорного золота", читайте у статті Володимира Кравченка "Залиті нафтою" у ZN.UA.

А також, що відбувається з цінами на "чорне золото"? Чи позначиться подібне падіння в ціні на бензин в Україні? Читайте про це в статті директора НТЦ "Психея" Сергія Сапегіна "Нафта за безцінь?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі