ЄС скоротить фінансування Східної Європи на 30 мільярдів євро – ЗМІ

Поділитися
Південні країни можуть розраховувати на збільшення фінансування.

Брюссель планує зменшити фінансову підтримку країн Центральної та Східної Європи на 30 мільярдів євро. Планується перерозподілити вивільнені при цьому кошти на Італію, Грецію та Іспанію. Про це пише ЕП з посиланням на видання The Financial Times, яке в свою чергу посилається на проект документа Єврокомісії.

Зазначається, що найближчим часом ЄК запропонує свою "Політику згуртованості" на 330 млрд євро в період 2021-2027 років.

"Політика згуртованості" передбачає створення сотень тисяч проектів по всій території ЄС з метою скорочення відмінностей між регіонами.

ЕК переглядає критерії розподілу коштів. Згідно з новими категоріями стануть враховуватися рівень безробіття серед молоді, рівень освіти, імміграція в період 2014-2017 років і обсяги викидів вуглекислого газу в атмосферу.

У ЄК вважають, що східно - і центральноєвропейські держави отримали непропорційно великі вигоди після розширення ЄС в 2004 році. Тому в рамках "Політики згуртованості" Польща повинна отримати на 23%, або на 19,5 млрд євро менше, ніж у період 2014-2020 років.

Міністр розвитку Польщі Єжи Квечинський вже назвав такий розподіл коштів нечесним і таким, що поглибить напруженість між Сходом і Заходом.

Передбачається, що найбільше скорочення фінансування очікує Чехію, Угорщину, Литву та Естонію - на 24%.

А от південні країни можуть розраховувати на збільшення фінансування. Так, фінансування Іспанії збільшать на 5%, Греції - на 8%, Італії - на 6,4%.

Повідомлялося, що глобальна інтеграція та фінансові інновації стали структурним поштовхом до посилення проциклічності фінансової системи, появи її надмірної еластичності, а також внутрішньої фінансової нестабільності. Про це в статті для DT.UA писав Віктор Козюк.

Приплив іноземної фінансової допомоги міг би істотно підтримати економіку України. Але український уряд втратив майже половину можливостей.

Детальніше про нестабільність фінансової системи читайте в матеріалі Віктора Козюка "Чи готові ми до викликів фінансової стабільності?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі