Причина в тому, що гроші строго обумовлені. Хоча Україна успішно імплементувала реформи у банківській і енергетичній сфері, ентузіазм щодо економічного перетворення країни скоротився. Зокрема, це сталося через наближення президентських виборів, запланованих на наступний рік. МВФ же вимагає продовження реформ. Останній транш від фонду був перерахований минулого літа. Попри те, що рецесія була зупинена, відсутність фінансування і реформ, які його супроводжують, Україна демонструє не високе зростання.
"Україні потрібна будь-яка фінансова допомога, яку вона тільки може отримати. Економічне відновлення дало українським лідерам простір для сповільнення непопулярних реформ і зосередитися на виборах 2019 року заміст того, щоб продовжувати зусилля із балансування економіки і викорінення впливу оліхархів", - сказала економіст IHS Markit Ліліт Геворгян.
Нинішні вимоги МВФ - це підняти ціни на газ для приватних користувачів і створити Антикорупційний суд. Видання пише, що це завдання не легке для країни, яка опинилася на 130-му місті в рейтингу Transparency International щодо корумпованості.
Нещодавно президент Петро Порошенко сказав, коли чекає Антикорупційний суд і транш МВФ. За його словами, суд може з'явитися ще до кінця травня. А після цього фонд перерахує чергову частину грошей.
Детальніше про очікування траншу від МВФ читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Зловити МВФ за бороду" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".