Янукович підписав закон про реформу енергоринку України

Поділитися
Янукович підписав закон про реформу енергоринку України
Нова модель ринку передбачає створення єдиних та прозорих правил ведення бізнесу. Найбільш суперечною в законі є норма про створення Фонду врегулювання вартісного дисбалансу: його наповнення покладено на державу, а його кошти планується витрачати на покриття збитків ТЕЦ та "зеленої" генерації, що знаходяться переважно в руках олігархів.

Президент Віктор Янукович підписав закон "Про засади функціонування ринку електроенергії України", який передбачає його лібералізацію, і доручив прем'єру Миколі Азарову у місячний термін після набуття чинності закону створити Координаційний центр із забезпечення впровадження нової моделі ринку.

Як йдеться у дорученні президента у зв'язку з підписанням закону, розміщеному на його сайті у вівторок, 3 грудня, до роботи центру передбачається залучити представників Секретаріату Енергетичного співтовариства та міжнародних фінансових організацій, зокрема, Світового банку.

Окрім того, уряд до кінця 2014 року має вжити заходів щодо підготовки законопроектів стосовно імплементації директиви ЄС №2009/72/ЄС про загальні правила функціонування внутрішнього ринку електроенергії і регламенту №714/2009 стосовно умов доступу до мережі транскордонного передання електроенергії (є складовими Третього енергопакету ЄС, про можливий вихід з якого раніше Янукович заявив).

Голова держави також доручив прем'єру до 2 червня 2014 року передбачити у підзаконних актах про роботу нового Фонду врегулювання вартісного дисбалансу наявність вимог про постійний моніторинг та щорічний аудит його діяльності, оптимізації витрат і цільове використання коштів, які виробники електроенергії отримують із Фонду.

Як повідомлялося, Верховна Рада у кінці жовтня ухвалила закон про лібералізацію оптового ринку електроенергії у кінці жовтня цього року, він набирає чинності з 1 числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

В даний час в Україні діє енергоринок єдиного покупця, тоді як новий закон передбачає впровадження моделі роботи за прямими договорами, ринок контрактів "на добу вперед" і балансуючий ринок, який дасть можливість регулювати дисбаланс, що виникає при виробництві електроенергії. Також передбачається створення ринку додаткових послуг щодо закупівлі маневрених потужностей.

Найбільш суперечним у законопроекті було питання створення Фонду врегулювання вартісного дисбалансу і його наповнення винятково за рахунок коштів атомних і гідроелектростанцій. На думку представників атомної галузі, основною функцією фонду буде отримання коштів від енергогенеруючих компаній, що належать державі (АЕС, ГЕС і ГАЕС) для подальшого їх спрямування на покриття збитків теплової генерації, що знаходиться переважно у приватній власності, а також гарантованих постачальників.

Через фонд будуть проводити розрахунки за продану за "зеленим тарифом" електроенергію, а також відшкодовуватися збитки гарантованих постачальників від продажу споживачам електроенергії за регульованими тарифами та витрати від купівлі електричної енергії, виробленої на ТЕЦ та інших установках з комбінованим виробництвом електричної енергії за регульованим цінами та її продажу за ринковими цінами. !zn

Читайте також:

Ставицький: Асоціація з ЄС прискорить інтеграцію України в енергоринок Європи

Енергоспівтовариство вважає недостатнім темп реформ в енергетиці України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі