Енергетична спільнота вважає недостатнім темп реформ в енергетиці України

Поділитися
Енергетична спільнота вважає недостатнім темп реформ в енергетиці України Країни-учасниці Енергоспільноти © energy-community.org
Відповідно до звіту за минулий рік, країни Європейського Енергетичного співтовариства, які не є членами ЄС, в тому числі і Україна, все дужче відстають в імплементації законодавства. Ці висновки можуть вплинути на рішення Євросоюзу щодо євроінтеграції України.

Розрив між державами-учасницями Енергетичного співтовариства (ЕС) та країнами Європейського Союзу в імплементації законодавчих норм за минулий рік збільшився, а загальна динаміка в рамках самого співтовариства погіршилася.

Про це йдеться у річному звіті Секретаріату ЕС, що охоплює період з вересня 2012 по вересень 2013 року, який оприлюднено у середу, 9 жовтня.

Результати цього звіту буде враховано Єврокомісією при формуванні нею свого звіту про роботу, яку виконали країни-кандидати та потенційні кандидати на членство у Євросоюзі. Публікація цього звіту ЄК очікується 16 жовтня.

Як зазначив директор секретаріату ЕС Янез Копач (Janez Kopač), без змістовної реформи ринку електроенергії і газу, прогресу у регіональній ринковій інтеграції, розрив між країнами ЕС і ЄС буде зростати й надалі. "ЄС рухається вперед більш швидкими темпами, ніж раніше, для того, щоб завершити побудову свого внутрішнього енергетичного ринку до запланованої дати 2014 року", - пояснив директор секретаріату.

В доповіді секретаріату ЕС відзначається, що рівень прогресу в імплементації законодавства, не рівномірний як по регіонам спільноти, так і по галузям енергетики.

Як йдеться у документі, в реалізації правил в електроенергетичному секторі уповільнення темпів розвитку спостерігається в Албанії, Македонії, Молдові та Україні, швидше просуваються Хорватія, Чорногорія і Сербія.

Прогрес у реалізації правил у газовій сфері був, в цілому, помірним. Зовсім незначний, або взагалі не було ніякого прогресу в Боснії і Герцеговині.

Заступник директора секретаріату ЕС Дірк Бушле (Dirk Buschle), який координує моніторинг, підкреслив, що "третій енергетичний пакет у секторі електроенергії та газу є реальною можливістю для країн ЕС наздогнати ЄС". "Його адаптація до національного законодавства до 1 січня 2015 року і подальша реалізація повинні бути головним пріоритетом у кожній країні. З цією метою секретаріат ЕС має намір глибше брати участь у розробці законодавства", - резюмував він.

Нагадаємо, у кінці березня секретаріат енергетичного співтовариства направив Україні відкритий лист з вимогою протягом двох місяців привести у відповідність з правилами організації систему розподілу пропускної здатності електромереж або обґрунтувати позицію країни з цього питання. "Попереднє бачення секретаріату - правила аукціонів з розподілу пропускної спроможності міждержавних електромереж між Україною, її західними сусідами і Молдовою не відповідають вимогам енергетичного співтовариства",- йдеться у повідомленні.

Україна маа відповісти Європі на звинувачення у порушенні правил експорту електроенергії до 26 квітня. !zn

Читайте також:

Директор секретаріату ЕС Янез Копач: "Україна має дотримуватися взятих зобов'язань як член Енергоспівтовариства"

ЄС пропонує Енергоспільноті посилити норми щодо викидів ТЕС, але збільшити терміни їхнього впровадження

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі