WSJ: Росія знайшла лазівку в санкціях, щоб продавати своє пальне в США

Поділитися
WSJ: Росія знайшла лазівку в санкціях, щоб продавати своє пальне в США © sq.com.ua
Американські санкції забороняють імпорт російської нафти і нафтопродуктів, але компанія «Лукойл» знайшла спосіб зробити своє пальне офіційно неросійською.

В кінці травня, через три місяці після того, як США запровадили санкції проти російської нафти, бензин, зроблений з цієї нафти без проблем доставили в портовий термінал в Нью-Джерсі. Звідси його доставили на численні заправки по всьому американському східному узбережжю.

Цей бензин прибув в США з Італії, де його виготовили на нафтопереробному заводі, який належить російському нафтовому гіганту «Лукойл». Як повідомляє Wall Street Journal, це стало можливо завдяки лазівці в амереканських санкціях, яка дозволяє імпортувати в США нафтопродукти, навіть якщо вони виготовлені з забороненої російської сировини. Журналісти видання проаналізували численні портові документи, накладні, а також супутникові знімки, щоб з’ясувати, як Росія продає свої нафтопродукти в США, не порушуючи при цьому санкції.

«Лукойл» - друга найбільша нафтогазова компанія Росії. Їй належить нафтопереробний завод Isab, розташований в італійському місті Сіракузи на Сицилії. 93% нафти, яку тут переробляють, постачається з Росії. Решта надходить з Казахстану. Але нафтопродукти, виготовлені з цієї нафти, вже вважаються італійськими.

США запровадили санкції проти Росії в кінці лютого, невдовзі після початку вторгнення в Україну. Вашингтон заборонив імпорт російської нафти і нафтопродуктів.  Крім того санкції зачепили активи російських державних компаній, олігархів і людей з оточення Владіміра Путіна. На відміну від компанії «Роснефть», «Лукойл» не потрапила під санкції. Вона досі присутня на американському ринку і продає свою продукцію в 11 штатах, про що свідчать дані, вказані на сайті компанії. Єдина причина, чому «Лукойл» досі може продавати своє пальне в США - це тому, що воно виготовляється на Сицилії.

Нафтопереробний завод Isab - другий за величиною в Італії і п’ятий в Європі. До російської війни проти України цей завод змішував і переробляв нафту, яка імпортувалася з 15 різних країн. Але після початку вторгнення європейські банки перестали видавати позики заводу. Тож з квітня тут перероблять майже виключно російську нафту. Більшість об’ємів доставляють з порту в Приморську.

Журналісти Wall Street Journal отримали супутникові знімки, на яких видно, як в цьому порту завантажують танкер SCF Baltica, який належить російській компанії «Совкомфлот». Це найбільший російський перевізник, який теж під санкціями. Через кілька тижнів після того це ж судно зафіксували на Сицилії, куди на його борту була доставлена російська нафта.

В Мінфіні США відмовилися давати коментар Wall Street Journal щодо імпорту російських нафтопродуктів. Однак, в розпорядженні №14066 про запровадження санкцій вказано, що обмеження не стосуються російської сировини, якщо вона «була перетворена у іноземну продукцію». З березня нафтопереробний завод «Лукойл» на Сицилії відправив в США 5 мільйони барелів нафтопродуктів. Половина від цих об’ємів - це бензин. Американський інститут пального підрахував, що цього вистачить, щоб наповнити бак 7 мільйонів американських автомобілів.

Російські нафтопродукти були доставлені щонайменше 7 різним покупцям у 11 місцях в США. Wall Street Journal пише, що не рідко в накладних про доставку не вказувалося, хто саме купив пальне. Однак, в деяких документах, які вивчили журналісти, було вказано, що російський бензин чи інший продукт купила або компанія ExxonMobil, або Litasco. Друга з них - це дочірня компанія «Лукойл» в США. Більшість нафтопродуктів, які відправляли з Сицилії американським покупцям, були доставлені в термінал ExxonMobil в місті Бейтаун, штат Техас. Також розташований неподалік термінал, який належить компанії Magellan Delivery, прийняв найбільший вантаж російського бензину. 

Відповідаючи на запит журналістів, у Magellan Delivery пояснили, що компанія не виступає покупцем. Вона лише забезпечила транспортні послуги. І в накладній не було вказано, хто купив російське пальне. Ще один вантаж - понад 300 тисяч барелів - був доставлений в термінал в Нью-Джерсі. У накладній було вказано, що це пальне було призначене для компанії ExxonMobil. Прес-секретар компанії сказала, що ExxonMobil дотримується всіх санкцій. А пальне, яке компанія отримала, було сертифікований продуктом італійського походження. «Лукойл» не відповів на численні запити журналістів прокоментувати ситуацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі