Байден випустить на ринок 15 млн барелів із запасів нафти, щоб знизити ціни – AP

Поділитися
Можливо, навіть більше.

Президент Джо Байден у середу, 19 жовтня, оголосить про вивільнення 15 млн барелів нафти зі стратегічного резерву США у відповідь на нещодавнє скорочення видобутку, оголошене країнами ОПЕК+. Також він оголосить, що цієї зими можливі додаткові продажі нафти. Про це повідомляє Associated Press, додаючи, що це рішення частково продиктоване проміжними виборами в США, які відбудуться наступного місяця.

Агентство посилається на високопосадовців адміністрації президента США, які сказали про це на умовах анонімності, щоб окреслити плани Байдена. Таким чином об’єм вивільненої за шість місяців нафти США загалом складе 180 млн барелів. Це призвело до зниження стратегічного резерву до найнижчого рівня з 1984 року, який президент назвав «містком» до збільшення внутрішнього виробництва. Зараз запаси містять приблизно 400 млн барелів нафти.

Байден також допускає додаткові вивільнення упродовж цієї зими, щоб знизити ціни. Але не відомо, про який допустимий об’єм нафти йдеться.

Байден також скаже, що уряд США поповнить запаси стратегічного резерву, коли ціни на нафту будуть на рівні від 67 до 72 доларів за барель. Ця пропозиція, на думку чиновників адміністрації, збільшить внутрішнє виробництво, гарантуючи базовий рівень попиту, навіть якщо ціни впадуть. Проте очікується, що президент знову критикуватиме прибутки, отримані нафтовими компаніями.

Це знаменує собою продовження політики Байдена, спрямованої на задоволення потреб США та світу в результаті перебоїв, спричинених вторгненням Росії в Україну та скороченням виробництва очолюваним Саудівською Аравією нафтовим картелем.

Втрата 2 мільйонів барелів на день – 2% світових поставок – змусила Білий дім заявити, що Саудівська Аравія стала на бік президента Росії Владіміра Путіна. 

Член Ради економічних радників Білого дому Джаред Бернстайн сказав, що минуле вивільнення нафти зі стратегічного резерву США сприяло зниженню цін цього літа. Цей спад закінчився минулого місяця, коли ціни знову почали зростати, хоча минулого тижня вони дещо знизилися. Бернстайн припустив, що резерв достатньо великий, щоб Білий дім міг використовувати його знову.

Збільшення пропозиції не матеріалізується через слабкість світової економіки. Минулого тижня уряд США переглянув свої прогнози, заявивши, що в 2023 році вітчизняні компанії будуть виробляти на 270 тис. барелів на день менше, ніж прогнозувалося у вересні. Світове виробництво буде на 600 тис. барелів на день менше, ніж прогнозувалося у вересні.

Річ у тому, що видобуток нафти ще не повернувся до рівня до пандемії, який становив приблизно 13 млн барелів на день. До цього рівня бракує приблизно мільйона барелів на день. Нафтова промисловість хотіла б, щоб адміністрація відкрила більше федеральних земель для буріння, схвалила будівництво трубопроводу та скасувала нещодавні зміни щодо підвищення корпоративних податків. Адміністрація переконує, що нафтова промисловість має тисячі невикористаних федеральних договорів оренди, і каже, що нові дозволи займуть роки для видобутку нафти. Тим часом екологічні групи попросили Байдена виконати передвиборчу обіцянку заблокувати нове буріння на федеральних землях.

Нагадаємо, як писало агентство Reuters, рішення організації ОПЕК+ цього тижня скоротити видобуток нафти, незважаючи на жорстку опозицію США, ще більше загострило і без того напружені стосунки між Білим домом та королівською родиною Саудівської Аравії, яка колись була одним із найвірніших близькосхідних союзників Вашингтона

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі