Скорочення видобутку нафти ОПЕК+ свідчить про наростаючий розрив між Байденом і саудівськими королями – Reuters

Поділитися
Скорочення видобутку нафти ОПЕК+ свідчить про наростаючий розрив між Байденом і саудівськими королями – Reuters © Фото з відкритих джерел
Рішення Вашингтона щодо іранської ядерної угоди та відмова від підтримки наступальних військових операцій коаліції на чолі з Саудівською Аравією в Ємені засмутили саудівських чиновників, як і дії проти Росії після вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Рішення організації ОПЕК+ цього тижня скоротити видобуток нафти, незважаючи на жорстку опозицію США, ще більше загострило і без того напружені стосунки між Білим домом та королівською родиною Саудівської Аравії, яка колись була одним із найвірніших близькосхідних союзників Вашингтона, повідомляє Reuters.

Білий дім наполегливо намагався запобігти скороченню видобутку. Байден сподівається утримати ціни на бензин у США від нового стрибка напередодні проміжних виборів, на яких його Демократична партія виборює збереження контролю над Конгресом США. Вашингтон також хоче обмежити прибутки Росії від продажу енергоносіїв під час війни в Україні.

Адміністрація США лобіювала ОПЕК+ протягом кількох тижнів. В останні дні, за словами двох джерел, знайомих із перебігом обговорень, високопосадовці з відділів енергетики, зовнішньої політики та економіки переконували своїх іноземних колег голосувати проти скорочення видобутку.

Амос Хохштейн, головний енергетичний посланник Байдена, разом з офіційним представником національної безпеки Бреттом Макгурком і спеціальним посланником адміністрації в Ємені Тімом Лендеркінгом, минулого місяця відвідали Саудівську Аравію, щоб обговорити питання енергетики, включаючи рішення ОПЕК+. Але їм не вдалося запобігти скороченню видобутку, як це зробив Байден після свого візиту в липні.

Американські чиновники намагалися представити це як "ми проти Росії", - сказав один із джерел, обізнаний про хід обговорень, - кажучи саудівським чиновникам, що вони мають зробити вибір.

Цей аргумент не пройшов, сказало джерело, додавши, що саудівці заявили, що якщо Сполучені Штати хочуть мати більше нафти на ринках, їм слід почати виробляти польщі за свою власну.

За даними Управління енергетичної інформації США, Сполучені Штати посідають перше місце у світі з виробництва нафти, а також є її основним споживачем.

"Насамперед ми дбаємо про інтереси Королівства Саудівська Аравія, а потім про інтереси країн, які довіряють нам і є членами ОПЕК та альянсу ОПЕК+", - сказав міністр енергетики принц Абдулазіз в інтерв'ю саудівському телебаченню в середу.

ОПЕК порівнює свої інтереси з "інтересами всього світу, тому що ми зацікавлені у підтримці зростання світової економіки та забезпеченні постачання енергоносіїв найкращим чином", - сказав він.

Вимога США обмежити ціни на російську нафту викликає невизначеність, сказав міністр енергетики принц Абдулазіз бін Салман в інтерв'ю Bloomberg TV, наголосивши на "відсутності деталей і неясності" того, як це буде реалізовано.

Джерело, поінформоване саудівськими чиновниками, сказало, що королівство розглядає це як "неринковий механізм контролю цін, який може бути використаний картелем споживачів проти виробників".

У четвер Байден назвав рішення Саудівської Аравії "розчаруванням", додавши, що Вашингтон може вжити подальших дій на нафтовому ринку.

"Цілком очевидно, що ОПЕК Плюс об'єднується з Росією", - заявила в середу прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр. Вона не уточнювала, як скорочення видобутку вплине на американо-саудівські відносини. У Конгресі США демократи Байдена закликали до виведення американських військ із Саудівської Аравії та говорили про повернення зброї.

"Я думав, що весь сенс продажу зброї країнам Перської затоки, незважаючи на їх порушення прав людини, безглузду війну в Ємені, роботу проти інтересів США в Лівії, Судані тощо, полягав у тому, що коли настане міжнародна криза, країни Перської затоки зможуть обрати Америку, а не Росію/Китай", - написав у Twitter сенатор-демократ Кріс Мерфі.

Державний міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр, відповідаючи на запитання про критику з боку США, сказав у п'ятницю в інтерв'ю Fox News: "Саудівська Аравія не політизує нафту чи нафтові рішення".

Бен Кехілл, старший науковий співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень, каже, що саудівці сподіваються, що скорочення видобутку дасть ОПЕК+ контроль над цінами на нафту та забезпечить достатній прибуток від нафти, щоб захистити їхню країну від рецесії.

"Макроекономічний ризик постійно погіршується, тому вони змушені реагувати", - сказав Кехілл. — Вони розуміють, що скорочення дратуватиме Вашингтон, але вони керують ринком».

Нагадаємо, 5 жовтня делегати зустрічі міністрів країн ОПЕК+ у Відні погодилися скоротити ліміт колективного видобутку нафти на 2 мільйони барелів на день.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі