В Україні зосереджені поклади корисних копалин, які входять до переліку критичних для ЄС, США та Канади

Поділитися
Наявні ресурси створюють глобальні перспективи для України.

Україна зацікавлена в інвестиційних проєктах у сферу видобутку, і розраховує, що укладення угод про розподіл продукції буде цікаво інвесторам, оскільки в країні зосереджені поклади корисних копалин, які входять до переліку критичних в найбільших економіках світу. На цьому наголосили заступники міністра енергетики України Фарід Сафаров та Микола Колісник під час онлайн-виступів у межах Lugano Business Forum, повідомляє Міністерство енергетики.

"В Україні зосереджені поклади корисних копалин, які входять до переліку критичних для ЄС, США та Канади. Серед них – літій, рідкоземельні елементи, титан та інші. Наявні ресурси та глобальні перспективи розробки низьковуглецевих «мінералів майбутнього» дають Україні можливість стати елементом спільних ланцюгів постачання зі стратегічними північноатлантичними партнерами, сприяючи економічній інтеграції національної економіки в сучасні високотехнологічні виробничі цикли, та забезпеченню стратегічної автономії ЄС у зеленому переході", - зазначив, зокрема Микола Колісник.

Виступаючи на панелі форуму «Критична сировина», заступник міністра енергетики Микола Колісник звернув увагу на перспективи розвитку цієї сфери, нагадавши про укладений у липні 2021 року між Україною та Європейським Союзом Меморандум про стратегічне партнерство щодо критичної сировини.

Заступник міністра зазначив, що Кабінет Міністрів України затвердив перелік ділянок надр, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, що надаватимуться в користування шляхом проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції.

«Ми зацікавлені в інвестиційних проєктах у цій сфері для налагодження циклу, який включатиме видобуток і виробництво кінцевого продукту в Україні. Для досягнення цих цілей Уряд готовий використовувати всі інструменти для вибудовування відповідної вертикалі», - зазначив він.

«Україна має значний потенціал розвитку нафтогазової галузі. Ми закликаємо наших партнерів брати участь у відбудові України, яка дозволить не тільки підвищити нашу енергетичну незалежність, але і загальноєвропейську енергетичну безпеку, а інвесторам - розвивати їхні бізнеси у співпраці з українськими державними й приватними компаніями», - наголосили в Міністерстві енергетики.

Нагадаємо, величезні запаси енергоносіїв України досі залишаються переважно невикористаними. Читайте про це в матеріалі на ZN.UA - "Забутий потенціал енергетичних резервів України"

Наша країна має поклади титанової та залізної руди, що є одними з найбільших у світі, родовища літію та величезні запаси вугілля. Їх загальна вартість складає десятки трильйонів доларів. За оцінками європейських експертів надра України оцінюються у 27,3 трильйонів євро.

Нагадаємо також, на окупованих територіях України залягають корисні копалини на 12,4 трлн доларів. РФ наразі контролює 63% наших вугільних родовищ, 11% нафтових і 20% газових. Крім того, в окупації перебуває 42% українських родовищ металів і 33% – рідкоземельних й інших важливих матеріалів, зокрема літію. У цих цифрах враховані як окуповані Росією до 24 лютого 2022 року території, так і захоплені в ході повномасштабного вторгнення в Україну.

Уже від початку повномасштабної війни окупанти захопили 41 родовище вугілля, 27 – природного газу, 14 – пропану, дев’ять – нафти, шість – залізної руди, два – титанової руди, два – цирконієвої руди, одне – стронцію, одне – літію, одне – урану та одне – золота. Також росіяни захопили великий вапняковий кар’єр, який використовувався Україною для виробництва сталі.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі