На окупованих територіях України залягають корисні копалини на 12,4 трлн доларів – WP

Поділитися
На окупованих територіях України залягають корисні копалини на 12,4 трлн доларів – WP © dtek.com
У виданні розповіли, скільки наших родовищ вугля, нафти, газу й металів наразі перебувають під контролем Росії.

Загальна вартість покладів корисних копалин на тимчасово окупованих російськими військовими територіях України сягає щонайменше 12,4 трильйона доларів, пише The Washington Post із посиланням на аналіз SecDev.

Зазначається, що РФ наразі контролює 63% наших вугільних родовищ, 11% нафтових і 20% газових. Крім того, в окупації перебуває 42% українських родовищ металів і 33% – рідкоземельних й інших важливих матеріалів, зокрема літію.

У виданні уточнили, що в цих цифрах враховані як окуповані Росією до 24 лютого 2022 року території, так і захоплені в ході повномасштабного вторгнення в Україну.

Крім того, за інформацією SecDev і керівників гірничодобувної та металургійної промисловості нашої держави, уже від початку повномасштабної війни окупанти захопили 41 родовище вугілля, 27 – природного газу, 14 – пропану, дев’ять – нафти, шість – залізної руди, два – титанової руди, два – цирконієвої руди, одне – стронцію, одне – літію, одне – урану та одне – золота. Також росіяни заняли великий вапняковий кар’єр, який використовувався Україною для виробництва сталі.

Редактори WP пояснили, що наша країна має поклади титанової та залізної руди, що є одними з найбільших у світі, родовища літію та величезні запаси вугілля. Їх загальна вартість складає десятки трильйонів доларів. 

Водночас, на думку деяких аналітиків, втрата покладів корисних копалин, зокрема вугілля, є менш суттєвою для України, ніж позбавлення її транзитних морських шляхів після захоплення Росією головних портів і блокування нею судноплавства у Чорному морі. Згадуючи про вугілля, експерти наголосили, що світ переходить на більш екологічні джерела енергії.

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз витратив більше грошей на закупівлю нафти, газу та вугілля з Росії, ніж надіслав Україні на допомогу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі