Окупанти готуються розграбовувати родовища каоліна та цирконія неподалік від Маріуполя

Поділитися
Окупанти готуються розграбовувати родовища каоліна та цирконія неподалік від Маріуполя © Фото из соцсетей
Видобуток контролюватимуть росіяни.

Російські загарбники планують розпочати видобуток каоліну та цирконію на родовищах, розташованих в Маріупольському районі. Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

"Плани "родини Януковича", які було зірвано спочатку Революцією Гідності, потім чисельними акціями протесту, реалізуються окупантами. Наслідки такого видобутку будуть критичними для екології всього Маріупольського району", - повідомив він.

Так, окупанти заявили про відновлення з весни видобутку каоліну . 

"Маріупольській район (колишній Нікольський). Ще один український ресурс попав під розкрадання. Видобуток будуть контролювати росіяни (Хоценко та Солнцев), призначені "керівниками уряду "днр"", - розказав Андрющенко.

Росіяни також хочуть видобувати цирконій в районі с. Нікольське Маріупольського району.

Нагадаємо, навесні купаційна «влада» вирішила повернути стару назву смт Нікольське.

Нагадаємо також, на окупованих територіях України залягають корисні копалини на 12,4 трлн доларів. РФ наразі контролює 63% наших вугільних родовищ, 11% нафтових і 20% газових. Крім того, в окупації перебуває 42% українських родовищ металів і 33% – рідкоземельних й інших важливих матеріалів, зокрема літію. У цих цифрах враховані як окуповані Росією до 24 лютого 2022 року території, так і захоплені в ході повномасштабного вторгнення в Україну.

Уже від початку повномасштабної війни окупанти захопили 41 родовище вугілля, 27 – природного газу, 14 – пропану, дев’ять – нафти, шість – залізної руди, два – титанової руди, два – цирконієвої руди, одне – стронцію, одне – літію, одне – урану та одне – золота. Також росіяни заняли великий вапняковий кар’єр, який використовувався Україною для виробництва сталі.

Наша країна має поклади титанової та залізної руди, що є одними з найбільших у світі, родовища літію та величезні запаси вугілля.

Їх загальна вартість складає десятки трильйонів доларів. За оцінками європейських експертів надра України оцінюються у 27,3 трильйонів євро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі