В Україні є структурне безробіття – що пропонує уряд для балансування ринку праці

Поділитися
В Україні є структурне безробіття – що пропонує уряд для балансування ринку праці © pixabay.com
Уряд намагається реагувати на це залучаючи до перенавчання і зміни напрямку діяльності

В Україні спостерігаються ознаки структурного безробіття, тобто безробіття, що пов'язане не зі скороченнями економічної активності, а зі змінами в галузях економіки, їх структурного наповнення. Уряд оцінює таке явище, спровоковане війною та релокацією підприємств, як один із найбільших викликів на ринку праці, повідомляє Міністерство економіки.

“За минулий рік фахівці Державної служби зайнятості надали послуги 665 тисячам українців. З них – 295 тисяч знайшли нову роботу. Торік ми змогли допомогти із роботою понад 59 тисячам внутрішньо переміщеним особам, 35 тисячам людей з інвалідністю та 6 тисячам учасникам бойових дій. Ще близько 33 тисяч людей змогли пройти професійне навчання та опанувати нову актуальну на ринку праці професію», –  коментує спроби уряду вплинути на це нове для економіки явище перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Ваучери для перенавчання

Минулого року українці отримали 18 тисяч ваучерів на навчання, які дають змогу перекваліфікуватися та здобути іншу кваліфіковану працю. “Це 30 тисяч гривень, які можна використати на здобуття нової професії. Заклад і фах людина обирає самостійно із 124 доступних спеціальностей. Ваучери доступні для внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, учасників бойових дій, людей старше 45 років, демобілізованих, людей, які пережили полон, поранених бійці та бійчинь. У цьому році ДСЗ планує видати 20 тисяч таких ваучерів”.

Роботодавці почали активніше шукати працівників одразу в 7 галузях. Найбільше кількість вакансій у січні 2024 року зросла для фахівців сфери охорони та безпеки – одразу на 19%, порівняно з груднем-2023.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі