Якщо роботодавці в Україні перестануть платити податки за працівників - це підвищить детінізацію зарплат – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Якщо роботодавці в Україні перестануть платити податки за працівників - це підвищить детінізацію зарплат – експерт © pixabay.com
Такий підхід стимулюватиме запровадження податку на виведений капітал та припинення маніпуляцій зі спрощеною системою оподаткування

Передача сплати податків від роботодавця працівнику підвищить детінізацію зарплат та знищить мотиви бізнесу щодо оптимізації системи оподаткування праці найнятого працівника. Такі аргументи щодо революційних змін податкового законодавства пропонує Дмитро Олексієнко, віцепрезидент ICC Ukraine в своїй статті “Оподаткування, що стимулює економіку, існує. На жаль, не в Україні”. 

Взаємодія працедавця та найнятого працівника у питанні оподаткуванні праці за загальноєвропейською моделлю створить, на думку експерта, реальну основу для того, щоб запроваджувати податок на виведений капітал. 

Запровадження такого податку дасть підприємцям можливість обирати між двома варіантами: збагачуватися тут і зараз, сплачуючи податки, або реінвестувати кошти у власний бізнес.

Крім  того, таке реформування зачепить ще одну проблемну тему – використання великим бізнесом спрощених систем, які розроблялись для підтримки малого підприємництва.

“Зловживань середнього та великого бізнесу з використанням спрощеної системи також можна уникнути з допомогою ефективного податкового адміністрування ризикових категорій платників. Аби досягнути цього, Державна податкова служба може використовувати аналітичні інструменти для виявлення схем, зокрема таких, де великі компанії діляться на менші структури”, – зазначає експерт у статті.

Чергове опитування українських роботодавців виявило погіршення прогнозів щодо результатів діяльності. Так, Індекс очікувань ділової активності у січні 2024 року знизився до 41 з 45,7 у грудні 2023 року.

Також в  Україні з 1 січня 2024 року змінилися розміри податків для фізичних осіб-підприємців (ФОП), а також дозволені обсяги їх доходів. Це сталося у зв'язку з підвищення мінімальної зарплати – до 7100 грн та прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 3028 грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі