Кабінет міністрів передав Фонду держмайна ще 76 державних підприємств, котрі уряд планує приватизувати, повідомив "Урядовий портал" у понеділок, 25 листопада.
Усього в розпорядженні ФДМ перебувають уже 415 з 500 ДП, що мають бути підготовлені до приватизації до кінця року. 339 з них перебували у віданні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, 76 – підпорядковувалися Міністерству екології, Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища, Державному управлінню справами й іншим відомствам.
Уряд розраховує залучити до бюджет до 6 млрд гривень, продавши ці підприємства приватним інвесторам.
Згідно з п'ятирічною програмою Кабміну, уряд Олексія Гончарука планує приватизувати кілька сотень і ліквідувати кілька тися чдержавних підприємств, які вважає неефективними. Проєкт держбюджету-2020 передбачає 6 млрд грн доходів від "великої" приватизації і стільки ж від "малої".
Верховна Рада ухвалила закон про приватизацію 18 січня 2018 року. Документ передбачає розподіл об'єктів на дві групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.
До об'єктів великої приватизації відносяться єдині майнові комплекси державних та комунальних підприємств та пакетів акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів яких згідно фінансової звітності за останній рік перевищує 250 млн гривень. Інші об'єкти віднесені до об'єктів малої приватизації.
Детальніше про приватизацію та оренду держмайна читайте в матеріалі Юлії Самаевой "Максим Нефьодов: "Велика приватизація - це велика проблема" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".