Укрексімбанк є агентом уряду України за програмою держгарантій по кредитах на портфельній основі.
Фінустанова почала відбір банків-кредиторів, повідомляє пресслужба банку на сайті.
"Метою надання гарантій на портфельної основі є підтримка мікро-, малого та середнього бізнесу в Україні через спрощення доступу підприємствам до банківського фінансування, а отже - сприяння розвитку економіки", йдеться в повідомленні.
Укрексімбанк здійснює збір документів від банків, що бажають взяти участь в програмі, їх перевірку і підготовку проектів договорів, які будуть укладатися між гарантом і банками-кредиторами про надання державних гарантій.
Також банк буде здійснювати моніторинг і звітність про реалізацію програми, і супроводжувати процес розрахунків в разі настання гарантійних випадків.
Для участі в відборі банкам необхідно до 7 грудня 2020 рік надіслати на адресу агента звернення про зацікавленість в отриманні державних гарантій на портфельної основі, разом з необхідним переліком документів.
За результатами відбору серед банків, які подадуть документи агенту, уряд визначить список банків-кредиторів і обсяги надання державних гарантій для кожного такого кредитора.
Кабінет міністрів України на засіданні 25 листопада підтримав запуск програми портфельних гарантій по кредитах для малого і середнього бізнесу, а Укрексімбанк визначив агентом гаранта, який буде перевіряти правильність отриманих від банків документів і проводити оцінку і моніторинг портфеля кредитів.
Зазначено, що банками-кредиторами можуть бути банки, які:
- складають звітність відповідно до міжнародних стандартів;
- віднесено до категорії проблемних і/або неплатоспроможних;
- не мають простроченої заборгованості перед державним бюджетом;
- дотримуються вимог, встановлених НБУ по формуванню і зберігання резервів і мають працює гривневий кредитний портфель клієнтів мікро-, малого та середнього бізнесу не менше 500 млн гривень.
Державні гарантії на портфельної основі будуть надаватися в обсязі 5 млрд грн.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що найближчим часом до Верховної Ради повинні подати законопроекти по економічній підтримці громадян і бізнесу і зв'язку з карантинними обмеженнями. Крім того, повинні поновитися програми, які діяли під час весняного локдауна.
За словами Зеленського, якщо ви ФОП, і змушені закрити, наприклад, своє кафе, або найманий працівник, і вас звільняють через те, що кафе закривається, то ви зможете отримати допомогу в розмірі 8 тис. грн. В ОПУ вказали на те, що згідно з розрахунками, допомога по такій програмі зможуть отримати понад мільйон українців. А загальний обсяг програми складе майже 10 млн грн. Крім того, суб'єкти господарювання отримають одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.
У свою чергу прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що поки мова не йде про посилення карантинних обмежень. Однак, за його словами, уряд готується до всіх можливих сценаріїв, зокрема до можливого введення карантину на зимові свята.
Про позови і судах з Коломойським, відносинах з державою і планах розвитку найбільшого українського банку в інтерв'ю з головою правління Приватбанку Петром Крумханзлом.