За всіх позитивів однієї програми "5-7-9" замало – Крумханзл

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За всіх позитивів однієї програми © Дело
Оцінюючи розвиток кредитування в Україні, голова правління ПриватБанку зазначив, що знижувати вартість кредитів можна тільки якщо ризики в системі теж почнуть знижуватися.

Кожен четвертий кредит урядової програми "5-7-9" видано Приватбанком і на 65% - це нові кредити, а не рефінансування старих боргів. Але жодна програма, якою б гарною вона не була, не може радикально змінити економічну ситуацію. Таку думку в інтерв'ю для ZN.UA висловив голова правління ПриватБанку Петро Крумханзл.

"Для економічного зростання потрібні структурні реформи. Потрібні інвестиції. Банки готові кредитувати. Але захистіть права кредиторів для початку, вирішите питання з NPL в держсекторі. Рецепт давно відомий. Він прописаний в меморандумах МВФ", - вважає банкір.

В цілому, оцінюючи розвиток кредитування в Україні, пан Крумханзл зазначив, що знижувати вартість кредитів можна тільки якщо ризики в системі теж почнуть знижуватися.

"Протягом року ми кілька разів знижували процентну ставку по кредитах і зараз працюємо на межі можливої рентабельності. Чи можемо ми піти ще далі? Так, теоретично можемо. Але тут ми впираємося в вартість ризику. Банк - фінансовий посередник. У нього немає своїх грошей. Він відповідає перед вкладниками. Якщо банк видав кредит, то повинен розуміти, як може отримати його назад", - розповів ZN.UA голова правління ПриватБанку.

За його словами, якщо права кредитора не захищені, то говорити про доступне кредитування не доводиться.

"Де банк може захистити своє право? Тільки в суді. І знову все впирається в непрацюючу судову систему. Кілька тижнів тому було опубліковано дослідження про те, що на думку інвесторів заважає їм інвестувати в Україну. Раніше це була корупція. Але на цей раз корупція посіла друге місце, а непрацююча судова система стала номером один ", - зазначив Крумханзл.

26 листопада Коломойський знову в судовому порядку намагався повернути собі націоналізований Приватбанк. Через чотири роки в Україні не завершено жодного розслідування, яке б довело шахрайство і виведення коштів із банку колишніми акціонерами та менеджерами. Позиції ексвласників зміцнюються, а нинішнього власника, тобто держави, — слабшають. Про те, чому так, читайте в інтерв'ю Юліїї Самаєвої з головою правління Приватбанку Петром Крумханзлом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі