Розгляд суті справи "ПриватБанк проти ексвласників" в США почнеться в 2021 році

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Розгляд суті справи © brandstory.com.ua
Крумханзл повідомив, що в даний момент йде підготовка до Лондонського процесу, вже відомий розклад засідань.

Слухання по суті позову Приватбанку до колишніх власників в США почнуться в 2021 році. У цьому році планується завершення попередніх заперечень відповідачів у справі, про це в інтерв'ю для ZN.UA розповів голова правління ПриватБанку Петро Крумханзл. Паралельно в США проходять слухання у справі про шахрайство в Приватбанку, ініційованого Міністерством юстиції США. Воно як і ПриватБанк звинувачує колишніх власників фінустанови в виведенні коштів з банку і їх відмиванні на території США.

Також він повідомив, що в даний момент йде підготовка до Лондонського процесу, вже відомий розклад засідань. Йдуть процесуальні приготування до розгляду справи по суті. Позов на 3 млрд доларів США вимагає просто неймовірного кількості доказів, показань свідків та експертних висновків.

У наступному році буде завершена підготовка матеріалів для слухання, для того щоб розглянути справу в один прийом у 2022 році. Є прогрес і в "ізраїльському" процесі.

"Влітку я давав свідчення в суді Ізраїлю в контексті розгляду попередніх заперечень одного з відповідачів. Ми очікуємо, що ці заперечення будуть відхилені найближчим часом. Це дозволить нам перейти до розгляду справи по суті в наступному році ", - сказав Крумханзл.

Голова правління ПриватБанку нагадав, що за останній рік банк подвоїв суму позовів до колишніх власників і сьогодні мова вже йде про суму, еквівалентну 10 млрд доларів США.

Нагадаємо, що американська компанія з корпоративних розслідувань Kroll розсекретила схему, згідно з якою український олігарх Ігор Коломойський разом з бізнесменами Ігорем і Григорієм Суркісами виводили кошти з ПриватБанку під час його націоналізації. Цей факт вказується в звіті компанії, опублікованому в 2017 році.

Глава Нацбанку заявив, що НБУ не буде змінювати політику щодо націоналізованого "ПриватБанку", з яким судяться колишні власники - олігархи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

15 червня 2020 року Національний банк України відкликав кілька мільярдних позовів до компаній Коломойського після того, як 5 червня Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Національного банку України, Кабміну та ПриватБанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з ПриватБанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.

Сьогодні Коломойський знову в судовому порядку намагався повернути собі націоналізований Приватбанк. Через чотири роки в Україні не завершено жодного розслідування, яке б довело шахрайство і виведення коштів із банку колишніми акціонерами та менеджерами. Позиції ексвласників зміцнюються, а нинішнього власника, тобто держави, — слабшають. Про те, чому так, читайте в інтерв'ю Юліїї Самаєвої з головою правління Приватбанку Петром Крумханзлом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі