Уряд визначив механізм надання державних гарантій для підтримки бізнесу

Поділитися
Уряд визначив механізм надання державних гарантій для підтримки бізнесу
Під час сьогоднішнього засідання Кабмін ухвалив відповідну постанову.

Кабінет міністрів ухвалив постанову “Про деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі у 2020 році”, розроблену Міністерством фінансів України, повідомила пресслужба уряду. Таке рішення Кабмін ухвалив під час засідання 25 листопада.

“Прийнята постанова визначає механізм надання Кабінетом Міністрів України державних гарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, що надаються суб’єктам господарювання мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва. Окрім того, постановою встановлено порядок відбору банків, які матимуть право отримувати такі гарантії, та умови надання державних гарантій на портфельній основі”, - вказано на сайті уряду.

Так, за результатами відбору серед тих, хто хоче взяти участь у програмі банків, уряд визначить банки-кредитори та ліміти надання державних гарантій для кожного такого кредитора. На підставі відповідних рішень з обраними банками укладуть договір щодо надання держгарантії на портфельній основі на термін до 5 років. Вказано, що державною гарантією забезпечується до 50% боргових зобов’язань за портфелем кредитів та до 70% за кожним окремим кредитом. Кредитори у свою чергу формуватимуть портфелі кредитів.

Вказано, що банками-кредиторами можуть бути банки, які:

  • складають звітність відповідно до міжнародних стандартів;
  • не віднесені до категорії проблемних та/або неплатоспроможних;
  • не мають простроченої заборгованості перед державним бюджетом;
  • дотримуються вимог, встановлених НБУ щодо формування та зберігання резервів та мають працюючий гривневий кредитний портфель клієнтів мікро-, малого та середнього бізнесу не менше, ніж 500 млн гривень.

Крім того, до портфелю кредитів, що можуть частково забезпечені держгарантії, можуть включити кредити, які:

  • надаються суб’єктам мікро-, малого та середнього бізнесу, строк ведення господарської діяльності яких перевищує 1 рік та які не є банкрутами та/або проти них не порушено справи про банкрутство;
  • надаються на фінансування інвестиційного проекту, інвестиційні цілі, а також на рефінансування заборгованості за іншими кредитами (включаючи кредити за програмою «5-7-9»);
  • надаються у гривні строком від 1 до 10 років у сумі не більше 100 млн грн за ставкою не вище UIRD +6%; та додаткове забезпечення за якими надається позичальниками в обсязі не більше 60% від суми кредиту з урахуванням коефіцієнтів ліквідності НБУ;
  • надаються на незаборонену законодавством діяльність.

“Також урядовим рішенням визначено АТ “Укрексімбанк” агентом гаранта, до повноважень якого належить перевірка правильності отриманих від банків документів, оцінка та моніторинг портфелю кредитів тощо”, - додали в уряді.

Також постанова вносить зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28, в частині можливості поєднання компенсації відсоткової ставки, що надається в рамках цього порядку, з наданням державних гарантій на портфельній основі.

Державні гарантії на портфельній основі надаватимуться в обсязі 5 млрд грн.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що найближчим часом до Верховної Ради мають подати законопроекти щодо заходів для економічної підтримки громадян та бізнесу і зв’язку з карантинними обмеженнями. Крім того, мають відновитися програми, які діяли під час весняного локдауну.

Також за словами Зеленського, якщо ви ФОП, і змушені закрити, наприклад, своє кафе, або найманий працівник, і вас звільняють через те, що кафе закривається, то ви зможете отримати допомогу в розмірі 8 тисяч грн. В ОПУ вказали на те, що згідно з розрахунками, допомогу за такою програмою зможуть отримати понад мільйон українців. А загальний обсяг програми становитиме майже 10 млн грн. Крім того, суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

У свою чергу прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що поки мова не йде про посилення карантинних обмежень. Однак, за його словами, уряд готується до всіх можливих сценаріїв, зокрема до можливого введення карантину на зимові свята.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі