Україна зможе підготуватися до зими і без російського газу

Поділитися
Україна зможе підготуватися до зими і без російського газу Україна зможе підготуватися до зими © gaz-system.pl
Чергове літо на "газовій дієті" не призведе до холодної зими.

Припинення закупівель газу Україною у Росії не вплине негативно на підготовку країни до опалювального сезону, зокрема, на накопичення запасів газу в сховищах (ПСГ), заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

"Насправді це призупинення поставок ніяким чином не вплине ні на безпеку транспортування газу, ні на поставку (газу реверсом) в Україну, ні навіть на підготовку до опалювального сезону", - сказав він на прес-конференції в Києві в четвер, 2 липня.

Більш того, допустив Демчишин, незважаючи на тимчасову (якщо "Нафтогаз" і "Газпром" не домовляться – ред.) відмову від російського газу, до зими Україна без проблем може накопичити в ПСГ необхідний обсяг газу.

Наразі Україна накопичила у ПСГ 12 млрд куб м газу, щодня закачуючи в сховища 60 млн куб м газу.

"До опалювального сезону є ще 100 днів. Якщо ми будемо так і далі закачувати, то ми вийдемо на 18 млрд", - сказав він і пояснив, що це буде дещо менше, ніж заплановано в балансі газу, але значно більше, ніж запаси напередодні початку попереднього опалювального сезону (16,6 млрд куб. м). Раніше Демчишин говорив, що Україна згідна закачувати більше газу в сховища за двох умов.

З 1 липня Україна повністю перейшла на імпорт газу реверсом з Європи після того, як не вдалося домовитися з Росією на тристоронніх переговорах у Відні.

На даний момент Україна отримує газ реверсом через газ із Словаччини.

Поповнення газових запасів у ПСГ йде в нормальному режимі - 1 липня Україна закачала майже 30 млн куб. м газу в порівнянні з 49 млн куб. м днем раніше, 30 червня.

Ще на початку року Україна запропонувала ЄС розділити витрати на заповнення ПСГ, щоб бути готовими до гіршого варіанту, аж до повної зупинки постачання газу з РФ. Київ вважає, що прі найгіршому варіанті розвитку "газової війни" між Києвом і Москвою, Євросоюзу варто було б допомогти Україні розділити витрати на підготовку для мінімізації негативних наслідків. Зокрема, "Нафтогаз" шукає $ 1,5 млрд для закачування "зимового" газу в сховища.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі