Україна запропонувала ЄС розділити витрати на заповнення ПСГ, щоб бути готовими до гіршого - WSJ

Поділитися
Україна запропонувала ЄС розділити витрати на заповнення ПСГ, щоб бути готовими до гіршого - WSJ Європа має також подбати про запаси газу на зиму
При найгіршому варіанті розвитку "газової війни" між Києвом і Москвою, Євросоюзу варто було б допомогти Україні розділити витрати на підготовку для мінімізації негативних наслідків.

Європейський Союз повинен розділити вартість заповнення підземних сховищ газу України (ПСГ), якщо він хоче підготуватися до найгіршого сценарію наступної зими, заявив міністр енергетики Володимир Демчишин в інтерв'ю The Wall Street Journal.

Досягнення нової угоди про постачання газу між Україною і РФ якомога швидше після закінчення терміну дії "зимового пакету" (у квітні) важливо не тільки для України, але і для ЄС, пише газета.

Літній період, коли потреба в газу найменша, використовується для заповнення значних підземних сховищ України. Це необхідно для того, щоб створити запаси для споживання в зимовий період і підтримання тиску в ГТС для стабільного транзиту в Європу.

"(Європейська) Комісія розробляє сценарії розвитку ситуації за найгіршим варіантом. І всі витрати покладає на нас. Ми готові взяти на себе зобов'язання за базовим сценарієм та покривати витрати по ньому. Вартість найгіршого сценарію, можливо, варто було б розділити", - сказав український міністр. Він уточнив, що найгірший сценарій виходить з ймовірності припинення поставок газу з Росії, холодної зими і зростання виробництва в ЄС.

Як заявив єврокомісар Марош Шефчович, на думку ЄС в українських сховищах необхідно накопичити близько 20 млрд куб. м газу, щоб гарантувати стабільні поставки газу в Європу в холодний період, та закупівлі газу для цієї мети повинні початися вже в квітні.

Демчишин ж вважає, що достатнім буде накопичити 14-15 млрд кубометрів. За оцінками міністра, для накопичення в ПСГ додаткових 5 млрд куб. м газу Украні додатково буде потрібно $ 1,5 млрд.

У той же час європейські енергетические компанії, яким не потрібно витрачати багато коштів, які могли б орендувати українські сховища. "Вони могли б заповнити сховища за рахунок своїх коштів", - вважає Демчишин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі