Україна закликає Словаччину розірвати транзитний контракт з "Газпромом" і об'єднати ГТС

Поділитися
Україна закликає Словаччину розірвати транзитний контракт з "Газпромом" і об'єднати ГТС Усунення посередника відкриє "великий реверс" © eustream.sk
На сьогодні "Газпром експорт" є непотрібним посередником, який блокує відкриття "великого реверсу" зі Словаччини в Україну.

Український та словацький оператори ГТС повинні встановити прямі відносини, наполягають в НАК "Нафтогазі України". У зв'язку з цим "Укртрансгаз" пропонує Eustream підписати прямий договір об'єднання мереж, що дозволить усунути посередника "Газпром експорт" і розблокувати відкриття "великого реверсу" зі Словаччини в Україну.

Про це заявили прес-службі "Нафтогазу" в середу, 22 жовтня.

"Існуючий контракт між Eustream і "Газпром Експортом" не відповідає вимогам Третього Енергопакету і повинен бути приведений у відповідність з цими вимогами", - йдеться в повідомленні Наку.

Як зазначають у "Нафтогазі", запуск "великого реверсу" зі Словаччини в Україну в даний час заблокований "дочкою" російського "Газпрому" на підставі договору зі словацьким оператором, підписаного ще багато років тому.

"В результаті Україна бере газ у "Газпрому" на своєму східному кордоні і віддає його "Газпрому" на західному кордоні (зі Словаччиною - ред). Не маючи прямих відносин з європейськими операторами ... такий стан речей призводить до обмеження реверсних маршрутів і подорожчання газу для України", - йдеться в повідомленні НАКу.

Читайте також: Україна завдяки реверсу газу заощадила $ 500 млн

"Укртрансгаз" звернувся до Eustream з пропозицією підписати прямий договір об'єднання мереж, що дозволить використовувати транспортні потужності між двома операторами в повному обсязі", - повідомили в "Нафтогазі".

Для цього потрібно тільки застосування існуючого європейського законодавства на території ЄС. Зокрема, зазначають у Наку, у вересні Енергетичне Співтовариство офіційно підтвердило, що положення Третього Енергопакету, які стимулюють двосторонню транспортування газу між країнами, застосовні не тільки між членами ЄС, але і між Україною і її європейськими сусідами.

Словацька інтерконнектор - найпотужніший маршрут, який зв'язує газотранспортні системи України та ЄС. Крім відкритого у вересні маршруту Вояны-Ужгород, Україна і Словаччина можуть здійснювати двосторонній транспортування газу в обсязі близько 100 млрд. куб. м. в рік по іншим чотирьом газопроводах, що перетинають кордон між країнами. В останні роки по цих газопроводах Україна поставляє в ЄС в середньому в рік 55 млрд. куб. м. газу "Газпрому".

Реалізація "великої реверсу" дозволить компаніям застосовувати технологію транспортної мережі ("backhaul"), яка передбачає можливість передачі однакових обсягів газу в обох напрямках. Такий підхід є стандартом на європейському газовому ринку і закладено принципи Третього Енергопакету - зводу правил роботи енергетичного ринку ЄС.

Нагадаємо, 12 вересня глава МЗС Словаччини Мирослав Лайчак заявив, що Словаччина не має достатньо технічних можливостей, щоб поставляти більше реверсного газу в Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі