Міністерство енергетики та вугільної промисловості провело переговори з потенційними кредиторами закупівлі природного газу для наступного опалювального сезону, але переговори не дали результатів. Про це журналістам заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин.
"Був конференц-дзвінок. Він поки що не приніс результату. Тобто всі розуміють, що є проблема. Поки рішення немає",- заявив Демчишин, передає РБК-Україна.
Міністр зазначив, що такі переговори будуть продовжуватися.
Потенційними кредиторами є МВФ, ЄБРР, Світовий банк, IFC і Європейський інвестиційний банк.
Ще на початку року Україна запропонувала ЄС розділити витрати на заповнення ПСГ, щоб бути готовими до гіршого варіанту, аж до повної зупинки постачання газу з РФ. Київ вважає, що прі найгіршому варіанті розвитку "газової війни" між Києвом і Москвою, Євросоюзу варто було б допомогти Україні розділити витрати на підготовку для мінімізації негативних наслідків. Зокрема, "Нафтогаз" шукає $ 1,5 млрд для закачування "зимового" газу в сховища.
Україна накопичила у ПСГ більше 12 млрд куб м газу. У червні в сховища щодня поповнювалися близько 50-60 млн куб м газу (за місяць на 1,7 млрд куб м), однак з початку липня Україна зменшила обсяги імпорту та закачування газу до 30 млн куб м газу. Як пояснили в "Укртрансгазі", це пов'язано з браком фінансування.
Україна змушена за свій рахунок формувати в сховищах запаси газу на зиму не тільки для своїх потреб, але і для того, щоб підтримувати безперебійний транзит російського газу в Європу. Перенесення точки закупівлі газу із західного на українсько-російський кордон могло б виправити ситуацію. Однак "Газпром" відмовляється міняти договору з європейськими компаніями, укладених на тривалий термін.