Житлова субсидія: кому не можуть її призначити

Поділитися
Для її отримання потрібно відповідати певним критеріям.

Українці, які не можуть самостійно оплачувати комунальні послуги, можуть звернутися за житловою субсидією. Видання «Фокус» розповіло, кому можуть відмовити у призначенні субсидії.

Родини, що мають право на субсидії від держави, в період 1 травня-1 вересня подають всі необхідні документи. А кожний повнолітній член сім'ї заповнює декларацію, де вказано:

  • чи є депозит в банку в розмірі понад 25 прожиткових мінімумів;
  • чи здійснювалася купівля валюти або дорогоцінних металів;
  • чи є у власності новий особистий автомобіль (менше 5 років);
  • чи здійснювалася купівля предметів на суму понад 50 тис. грн;
  • чи має місце оренда майна і не внесення цього в декларацію про доходи;
  • факт отримання протягом року до моменту звернення спадщини у вигляді квартири, машини або земельної ділянки;
  • наявність боргів з аліментів, послуг ЖКГ, штрафів тощо.

Якщо хоча б одна людина з родини відповідала позитивно на якийсь із зазначених пунктів, у виплатах від держави на оплату послуг ЖКГ буде відмовлено.

І якщо у складі сім’ї є власник більше одного житлового приміщення (крім житла на тимчасово окупованих територіях або житла, що належить людині на праві спільної сумісної чи пайової власності та розташованої у сільській місцевості), субсидія не надається.

Не отримають її і ті, у кого загальна площа квартири перевищує 130 квадратних метри, а приватного будинку – 230 квадратних метрів. Також якщо у складі сім’ї є неплатник аліментів (понад три місяці), факт заборгованості буде причиною відмови в оформленні субсидії.

У Пенсійному фонді вже повідомляли, що право на призначення житлової субсидії втрачають домогосподарства, які мають борги за оплату комунальних послуг за три місяці та більше, якщо такий борг перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 гривень). Але якщо сплата заборгованості підтверджена або ухвалений договір про її реструктуризацію, або вона оскаржена в судовому порядку, житлова субсидія може бути надана.

Також є висока вірогідність не отримати субсидію, якщо хтось із членів родини не вчився, офіційно не працював і не мав статусу безробітного, або перебував за кордоном загалом понад 60 днів за рік.

Нагадаємо, як дізнатися розмір житлової субсидії онлайн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі