Україна погрожує Росії повністю відмовитися від імпорту газу вже у найближчі роки

Поділитися
Микола Азаров знову пригрозив повністю відмовитися від російського газу
Після погрози Москви ввести візовий режим між Росією і Україною, Микола Азаров заявив про можливість повної відмови від російського газу. Відбутися це, за його словами, може набагато швидше, ніж через 10 років.

Україна у найближчі кілька років може повністю відмовитися від імпорту газу з Росії, якщо чинний газовий контракт не буде переглянуто, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров у четвер, 10 жовтня РІА "Новости" і телеканалу "Росія 24".

"При такій ціні на газ ми скорочували і будемо скорочувати (споживання імпорту газу), а у перспективі, і це не порожні слова, Україна взагалі відмовиться від закупівель газу за такою ціною... Ну найближчі десять років - це навіть багато. Я думаю, ми реалізуємо це завдання при таких темпах підвищення енергоефективності, скорочення обсягів споживання газу, переходу на альтернативні джерела, введення в експлуатацію своїх власних родовищ газу, збільшення видобутку газу, я вважаю, набагато швидше", - сказав Азаров.

Також прем'єр додав, що Україна готова доводити абсурдність чинного газового контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" в разі, якщо російський газовий холдинг подасть на Київ до суду за невиконання договору.

"Якщо Росія вважає, що ми його (контракт) порушили, то нехай вона звертається до суду. І ось там ми будемо доводити, що цей контракт - нонсенс для міжнародного права, що він абсолютно абсурдний", - сказав Азаров. При цьому прем'єр зазначив, що контракт складено таким чином, що вийти з нього в односторонньому порядку Україна не може.

- Після підписання угоди Україна-ЄС Росія може запровадити для українців візи

Варто відзначити, що це вже не перша заява голови українського уряду про можливу відмову від російського газу. Однак цього разу вона пролунала на тлі погрози Москви ввести візовий режим між країнами. Як повідомлялося, вранці 10 жовтня радник президента Росії Сергій Глазьєв в ефірі радіостанції "Ехо Москви" заявив, що "у зв'язку з інтеграційними процесами" таку можливість не виключено.

"Україна - велика країна, яка з нами завжди жила разом, і нам навіть важко собі уявити, що раптом обірвуться ці тисячі коопераційних зв'язків, з'явиться візовий режим на кордонах, і, як у жахливому сні, ми будемо згадувати, що коїлося під час грузинського конфлікту, коли тоді явно ворожа нам влада направляла українських фахівців воювати з російськими солдатами, - заявив Глазьєв. - Хотілося б цього уникнути всіма силами. Разом з тим, ми повинні розуміти, що у кожного інтеграційного процесу є своя логіка..."

Як вже давала зрозуміти Україні російська влада, увійти до Митного союзу, і до асоціації з ЄС Києву не вдасться. Звідси може бути наступне: "Якщо ми в рамках Митного союзу скасуємо паспортно-візовий контроль. Далі, можливо, виникнуть більш жорсткі вимоги до тих, хто в цей режим не увійшов. Тобто це формально може і не призвести до введення віз з Україною та іншими державами, які не стали учасниками нашого об'єднання. Але, виходячи з логіки інтеграційного процесу, така загроза існує", - попередив Він.

"Якщо Україна увійде до Шенгенської зони з більшістю країн ЄС, а у нас (Росії), як і раніше, буде відсутній безвізовий режим з ЄС, то європейці змусять Україну ввести візовий режим", - додав радник президента.

Наведена Глазьєвим ідея дещо суперечить нещодавній заяві його шефа. Президент РФ Володимир Путін під час прес-конференції за підсумками саміту АТЕС 8 жовтня заявив, що візовий режим з країнами СНД для Росії неприйнятний.

"Візовий режим у рамках СНД буде означати, що ми відштовхуємо від себе колишні республіки Радянського Союзу. Нам потрібно не відштовхувати, а наближати", - сказав голова російської держави. Він, втім, не став давати прогнози щодо того, чи здатна змінитися ця позиція Москви у разі впливу зовнішніх факторів.

У випадку України це її може очікувати в кінці листопада після саміту "Східного партнерства", в рамках якого, як очікується, буде підписано угоди про асоціацію та створення зон вільної торгівлі з Євросоюзом. Також документи планували підписати Молдова і Грузія.

Саме "Східне партнерство" стало одним з суттєвих факторів, що визначили розвиток останнього російсько-литовського скандалу. Литва зараз головує в Євросоюзі і безпосередньо бере участь у програмі інтеграції ЄС для колишніх республік СРСР. Так, саміт "Східного партнерства" відбудеться саме у Вільнюсі. Як відзначала литовська влада, скаржачись на російських колег, що посилили митний режим, цей спосіб РФ обрала для "помсти".

- Азаров запевнив, що Росія не тисне на Україну через євроінтеграцію

Що стосується тиску на Україну, то в інтерв'ю РІА "Новости" і телеканалу "Росія 24" прем'єр Азаров повідомив, що Київ не вважає, що Москва чинить на нього тиск через угоду з ЄС.

"Ви, напевно, стежите за виступами і президента України, і моїми виступами. Ми не застосовуємо таких формулювань. Більше того, ми у консультаціях з нашими європейськими партнерами говоримо про те, що мають місце певні розбіжності за технічними параметрами, з питань розуміння тієї чи іншої угоди. Ми не хотіли б думати, що до такого стратегічного партнера, як Україна, Росія може застосовувати якісь заходи політичного тиску. Ми виключаємо", - сказав він, відповідаючи на питання, чи не розцінюють в уряді України ситуацію з компанією Roshen як політичний тиск росії на Україну з метою не допустити підписання угоди між Україною і ЄС про асоціацію.

По-перше, зазначив Азаров, політичний тиск буде суперечити духу договору про дружбу і співпрацю між РФ і Україною. "Нагадаю, що в 1997 році такий договір було підписано - про дружбу і співробітництво між Україною і Росією. Він визначив стратегічні аспекти нашої співпраці, визначив поняття стратегічного партнерства і виключив з нашого співробітництва такі форми, як, наприклад, політичний тиск. Під цими документами, які ратифіковано нашими парламентами, стоять підписи наших керівників, тому ми не хотіли б не тільки думати, але і навіть припускати, що таких заходів може бути вжито", - додав Азаров. !zn

Читайте також:

Після підписання угоди Україна-ЄС Росія може запровадити для українців візи

У Єврокомісії розповіли, чим вигідне для Росії підписання Україною угоди з ЄС

Російський план, осмислений і нещадний

Після підписання угоди з ЄС Україна перестане бути для Росії стратегічним партнером

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі