У Єврокомісії розповіли, чим вигідне для Росії підписання Україною угоди з ЄС

Поділитися
У Єврокомісії розповіли, чим вигідне для Росії підписання Україною угоди з ЄС Брюссель попросив Росію поважати вибір України, напрвлений на євроінтеграцію
Євроінтеграція допоможе у модернізації країнам, що беруть участь у "Східному партнерстві". За словами глави представництва Єврокомісії у Москві, від цього виграє не тільки Україна, а також російські підприємці, що ведуть бізнес в країні: їхній прибуток зросте.

У Брюсселі розраховують, що Росія буде поважати вибір країн пострадянського простору на користь "Східного партнерства" з ЄС, про це повідомив голова представництва Єврокомісії в Москві Вігаудас Ушацкас.

"В рамках "Східного партнерства" ми продовжуємо реалізовувати завдання щодо інтеграції економік від Лісабона до Петропавловська-Камчатського. Саме тому країни "Східного партнерства" й обрали тіснішу політичну асоціацію з ЄС поряд з повноцінним входженням у загальний ринок ЄС. Країни ЄС сьогодні - найбільша економіка світу. Це їхній вибір, і ми його поважаємо. Розраховуємо на те, що і Росія буде поважати його", - сказав він в інтерв'ю газеті "Коммерсант".

За словами дипломата, вони не розглядають"Східне партнерство" як гру, де переможцем може бути "тільки одна сторона". "Якщо згадати 2009 рік, коли воно створювалося,- тоді пропозицію приєднатися до проекту було зроблено і РФ. Росія зі зрозумілих причин - країна дуже велика і впливова - відхилила цю пропозицію", - зазначив він.

Ушацкас нагадав, що "замість участі у партнерстві Росія наполягала на створенні окремого механізму двосторонніх відносин, і ми відгукнулися на це прохання, створивши трек "Стратегічне партнерство між ЄС і РФ".

"Але при цьому те, що ми пропонуємо країнам "Східного партнерства", ми запропонували і Росії в рамках нової базової угоди про партнерство і співпрацю. Це питання ми обговорюємо вже досить тривалий час - сподіваємося, що переговори вдасться активізувати", - сказав дипломат.

Він переконаний, що інтеграція в європейський ринок допоможе модернізувати країни, що беруть участь у "Східному партнерстві". "Від цього виграє не тільки Україна. І не тільки ЄС. Це також відповідає й інтересам російських підприємців, які ведуть бізнес в Україні: їхній прибуток зросте", - сказав він.

Нагадаємо, 18 вересня Кабмін схвалив проект Угоди про асоціацію з ЄС, давши старт внутрішньодержавним процедурам підготовки документа до підписання в листопаді. Угоду про асоціацію Україна-ЄС може бути підписано на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Після цього Москва неодноразово дозволяла собі досить категоричні висловлювання на адресу України. Так, Радник президента РФ Сергій Глазьєв заявив, що на Україну протягом півроку чекає дефолт, і розповів, як Росія її врятує. Він також наголошував, що Україні необхідно відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з ЄС і приєднатися до Митного союзу.

"Соціологічні опитування українських соціологічних служб кажуть: 35% громадян віддають перевагу Європейському союзу і 40% - за Митний союз. Тому говорити, що всі, як один, за європейський вибір, це якийсь болючий самообман", - заявив Глазьєв.

Також у Кремлі не сприймають заявлене прагнення української влади йти і на Захід, і на Схід одночасно. Наприклад, прем'єр-міністр Росії Дмитро Медвєдєв назвав таку політику лукавством і прагненням "всидіти на двох стільцях".

Як відомо, Київ пропонує Москві взаємовигідне співробітництво в рамках Митного союзу (до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан), однак з урахуванням дії ЗВТ між Україною та ЄС. Українська сторона також зазначає, що не бачить підстав для припинення вільної торгівлі з СНД через асоціацію з ЄС. !zn

Читайте також:

Росія до саміту у Вільнюсі ще раз спробує переконати Україну вступити до Митного союзу

Український бізнес все частіше надає перевагу євроінтеграції перед співпрацею з Митним союзом

Медвєдєв пригрозив Україні зачинити двері до Митного союзу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі