Росія не чинить тиск на Київ у зв'язку з підготовкою підписанням Угоди про асоціацію України з Європейським союзом. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.
"Ви, напевно, стежите за виступами і президента України, і моїми виступами. Ми не застосовуємо таких формулювань про тиск. Більше того, ми у консультаціях з нашими європейськими партнерами говоримо про те, що мають місце певні розбіжності за технічними параметрами, з питань розуміння тієї чи іншої угоди", - заявив він.
"Ми не хотіли б думати, що до такого стратегічного партнера, як Україна, Росія може застосовувати якісь заходи політичного тиску. Ми виключаємо", - додав прем'єр.
Він підкреслив, що політичний тиск буде суперечити духу договору про дружбу і співпрацю між РФ і Україною від 1997 року. "Під цим документом, який ратифікували наші парламенти, стоять підписи наших керівників, тому ми не хотіли б не тільки думати, але і навіть припускати, що таких заходів, як політичний тиск, може бути вжито", - сказав він.
Раніше радник президента РФ Сергій Глазьєв заявляв про те, що в разі небажання України приєднатися до Митного союзу Росія залишає за собою право ввести з цією країною візовий режим.
Нагадаємо, 28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, складником якої є створення зони вільної торгівлі, відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі. Підписання буде можливим, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинить політичні переслідування опозиції та проведе реформи.
Тим часом Україна має намір продовжити співпрацю з Митним союзом (Росія, Білорусь, Казахстан) у межах своїх можливостей. Представники вищих органів влади неодноразово називали МС "торгівельним партнером номер один для України". Однак Угода про асоціацію з ЄС виключає можливість вступу України до Митного союзу !zn
Читайте також:
Після підписання угоди Україна-ЄС Росія може запровадити для українців візи
Росія обурилася заявою з ЄС про негативні наслідки тиску на Україну
Після підписання угоди з ЄС Україна перестане бути для Росії стратегічним партнером