Україна не домовилася з Росією про реструктуризацію боргу

Поділитися
Україна не домовилася з Росією про реструктуризацію боргу Мінфіни Росії і України домовилися підтримувати діалог © РИА Новости
РФ не є комерційним кредитором, сказав глава Мінфіну Росії.

У суботу, 10 жовтня, міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявив, що Мінфіни Росії та України не домовилися про реструктуризацію боргу Києва на 3 млрд дол, але при цьому вони домовилися підтримувати діалог.

"Ми висловили позицію про необхідність погашення боргу РФ. Колеги з міністерства фінансів України сказали, що у них таких грошей немає в бюджеті і запропонували нам брати участь в реструктуризації поряд з комерційними кредиторами. На що позиція Росії була зворотною: ми не є комерційним кредитором, ми є сувереном, тому для нас такі умови неприйнятні", - сказав Силуанов.

Як підкреслювала раніше глава Мінфіну України Наталія Яресько, Київ розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери міг би купити будь-кредитор). Москва ж наполягає на суверенний статус облігацій (як борг однієї країни перед іншою), відмовляючись від списання його частини і вимагаючи повернення повного обсягу позикових коштів.

Читайте також: МВФ спрогнозував держборг України до кінця року на рівні вище 94% ВВП

При цьому основний кредитор України, МВФ, не дає точно зрозуміти, як він офіційно визначає статус українського боргу перед Росією.

Початок реструктуризації боргу і зупинка зовнішніх виплат співпадає із днем (23 вересня 2015 року), коли Україна повинна погасити 500 мільйонів доларів за облігаціями 2010 року. Таким чином, незважаючи на узгодження умов реструктуризації з більшістю кредиторів, частина з них все ж можуть розцінити відмову виплат Україною як дефолт і вдатися до своїх прав кредиторів в цих умовах.

27 серпня МВФ схвалив угоду України з кредиторами щодо держборгу, яка була умовою для збільшення фінансової підтримки. Згідно з домовленостями з МВФ, Україна повинна заощадитибільше 15 мільярдів доларів за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - 5,2 мільярдів доларів.

27 серпня МВФ схвалив угоду України з кредиторами щодо держборгу, яка була умовою для збільшення фінансової підтримки. Згідно з домовленостями з МВФ, Україна повинна заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд.

Що стосується боргу перед Росією, то Україна запропонувала РФ ті ж умови, що і приватним кредиторам, однак вже кілька Росія відмовила Україні у реструктуризації $ 3 млрд боргу і вимагає повернути всі гроші в строк.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі