Міжнародний валютний фонд позитивно оцінює досягнення домовленостей між Україною та кредиторами про реструктуризацію частини боргу. Відповідний коментар глави МВФ Крістін Лагард оприлюднено прес-службою фонду в четвер, 27 серпня.
Як зазначає Лагард, схвалені обома сторонами параметри дозволять Україні відновити стійкість її боргу, що поряд з робляться владою реформами, сприяє швидкому досягненню цілей програми розширеного фінансування EFF для України.
Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд.
Примітно, що стосується боргу перед Росією, то Україна запропонувала РФ ті ж умови, що і приватним кредиторам, однак Росія відмовила Україні у реструктуризації $ 3 млрд боргу і вимагає повернути всі гроші в строк.
Як підкреслювала раніше Яресько, Київ розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери міг би купити будь-кредитор). Москва ж наполягає на суверенний статус облігацій (як борг однієї країни перед іншою), відмовляючись від списання його частини і вимагаючи повернення повного обсягу позикових коштів.
При цьому основний кредитора України - МВФ не дає точно зрозуміти, як він офіційно визначає борг Києва перед Росією.
Питання про статус російського боргу важливе, так як правила МВФ забороняють фонду кредитувати країни, що оголосили дефолт за кредитом в офіційному секторі. Разом з тим, глава фонду Крістін Лагард раніше відзначала, що у МВФ є інструмент, який дозволить кредитувати Україну навіть у випадку дефолту.