План України заощадити в поточному році $ 5,2 млрд за рахунок реструктуризації суверенних і гарантованих державою боргів включає тільки основну суму зобов'язань з погашенням у поточному році, повідомляється в презентації Укрексімбанку, оприлюдненій на його веб-сайті.
Згідно з документом, левову частку у загальному обсязі (майже 56%) складають викуплені Росією єврооблігації на $ 3 млрд, з терміном обігу до грудня 2015 року. За ними слідують євробонди "Укрексімбанку" на $ 750 млн з погашенням в кінці поточного місяця, суверенні євробонди на EUR600 млн з погашенням у жовтні-на $ 500 млн з погашенням у вересні, а також єврооблігації на $ 250 млн дол з погашенням у листопаді і кредити держкомпаній на загальну суму $ 225,543 млн. Таким чином загальна сума очікуваної економії становить майже $ 5,37 млрд, при тому, що в програмі EFF Міжнародного валютного фонду (МВФ) закладена цифра $ 5,2 млрд.
Економія коштів за рахунок реструктуризації майбутніх у поточному році відсоткових виплат, як за цим, так і іншим зобов'язанням, відповідно до презентації банку, не враховується.
Як повідомлялося, рада директорів МВФ 11 березня схвалила надання Україні SDR12,348 млрд (близько $ 17,5 млрд) в рамках програми EFF.
Нова програма передбачає широку двосторонню і багатосторонню підтримку з боку інших кредиторів, в тому числі, власників суверенних позик, з якими український уряд має намір провести консультації щодо поліпшення середньостроковій боргової стійкості.
Міністерство фінансів розпочало консультації з кредиторами в березні і розраховує досягти рішення протягом двох місяців. Україна очікує заощадити $ 15,3 млрд в результаті очікуваних переговорів з кредиторами, в тому числі $ 5,2 млрд в 2015-му, $ 3,4 млрд - у 2016-м, $ 4,4 млрд - у 2017-му і $ 2,3 млрд - в 2018 році. У той же час, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що повинні бути реструктуризовані зобов'язання на $ 23 млрд.
Раніше повідомлялося, що Росія не згодна на реструктуризацію боргу України в 3 млрд дол.