У США підготували дві пропозиції для розв'язання торговельного спору із Євросоюзом, який виник після встановлення президентом Дональдом Трампом мит на експорт сталі й алюмінію. Як зазначила польський міністр підприємництва та технологій Ядвіга Емілевіч, яка входить у переговорну групу Брюсселя із Вашингтоном, обидва варіанти зводяться до зменшення поставок алюмінію та сталі в Сполучені Штати на 10%, пише The Wall Street Journal.
Так, для європейських постачальників металів у США хочуть встановити квоту, яка дозволить експортувати лише 90% продукції від загального об'єму в 2017 році. Друга пропозиція має інший механізм введення тарифів на сталь і алюміній, однак із тим самим результатом.
"У нас складається враження, що вони розраховують хоч якось обмежити поставки сталі та алюмінію з країн ЄС. При цьому вони й самі толком не уявляють, як ці обмеження ввести", - вважає Емілевіч.
За її словами, європейці намагаються знайти варіанти, які влаштували б обидві сторони, однак справжніх завдань американської сторони у Європі не розуміють та вважають, що ці обмеження є незаконними.
Видання зазначає, що негативним прикладом для ЄС стала Південна Корея. Сеул займав третє місце з постачання сталі на американський ринок, однак виробники опинилися у складній ситуації після того, як країна погодилася виконати умови США знизити імпорт на 30%.
Зі свого боку, очільники держав і урядів країн Євросоюзу підготували пропозиції Вашингтону в обмін на скасування мит на сталь і алюміній, зокрема, погодилися на лібералізацію держзакупівель та полегшення доступу американських автовиробників на ринок ЄС.
Сполучені Штати після зустрічі із китайською делегацією заявили про припинення торговельної війни з КНР. Сторони погодилися призупинити введення тарифів щодо товарів один одного. Крім того, США домоглися того, щоб Китай до кінця 2020 року зобов'язався придбати американські товари і послуги на суму 200 млрд доларів. Наразі сторони продовжую працювати над остаточною угодою.
Нагадаємо, що 1 травня президент США Дональд Трамп на місяць відклав рішення про введення імпортних мит на сталь і алюміній для Канади, Європейського Союзу та Мексики, а також досяг принципової угоди з Аргентиною, Австралією і Бразилією.
Детальніше про вплив американських мит на сталь і алюміній читайте в матеріалі Вадима Іосуба "Відлуння трампівського протекціонізму. Чи постраждають українські експортери металів?" у тижневику "Дзеркало тижня. України".