Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, у зв'язку з невизначеністю навколо питання повної або часткової націоналізації банку, виключати такий варіант розвитку подій не слід.
"Історія "Дельти", у ліквідацію якої теж ніхто не вірив, показує, що й такого варіанта розвитку подій виключати не можна. Цей сценарій - відчутний удар по всьому фінсектору. Звісно, не всі депозити підпадають під держгарантії. Виплатам з ФГВФО підлягає близько 13,5 млн депозитів Приватбанку на загальну суму майже 68 млрд грн. Це безпрецедентні втрати, і, на жаль, тільки ними цей сценарій не обмежиться. Кошти фіз- і юросіб на поточних рахунках у сумі понад 60 млрд грн будуть втрачені", – йдеться в статті.
Як зазначає автор, ліквідація системного банку на тривалий час паралізує українську економіку.
Нагадаємо, у вересні Національний банк України рекомендував "Приватбанку" протягом трьох років виправити виявлені в ході інспекції порушення, а також виконати рекомендації регулятора.
Зокрема, регулятор оцінив якість кредитного портфеля, виконання зобов'язань за кредитними договорами з НБУ, перевірив дебіторську заборгованість, операції кіпрської філії, ринкові та операційні ризики, капітал і ліквідність, нематеріальні активи, якість внутрішнього аудиту, кореспондентські рахунки, валютообмінні операції, фінансові інвестиції тощо
За підсумками інспекції НБУ надав керівництву "Приватбанку" рекомендації щодо приведення його діяльності і розміру капіталу у відповідність з нормативами, а також щодо зменшення ризиків в діяльності банку.
Експерт Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков раніше заявив DT.UA , що націоналізація "Привату", щоб не викликати обвал національної банківської системи, потребує коштів у сумі, порівняної з сумою зобов'язань банку, тобто близько 230 млрд грн.
Детальніше про сценарії та проблеми можливої націоналізації "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої ""Приват" - держава: за хід до мату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".