Можливу націоналізацію "Привату" без обвалу української банківської системи оцінили в 230 млрд грн

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Можливу націоналізацію Експерт розповів про наслідки можливої націоналізації "Привату"
Щоб уникнути паніки серед клієнтів державі доведеться гарантувати виконання всіх зобов'язань банку як з повернення залучених депозитів, так і по поточним платежам, вважає експерт Євген Олейніков.

Для націоналізації "Привату", щоб не викликати обвал національної банківської системи, потрібні кошти у сумі, порівняної з сумою зобов'язань банку, тобто близько 230 млрд грн.

Про це DT.UA заявив експерт Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков.

"Щоб уникнути паніки серед клієнтів "Привату" державі доведеться гарантувати в повному обсязі виконання всіх зобов'язань банку як щодо повернення залучених депозитів, так і за поточними платежами, які здійснюються за рахунок коштів на розрахункових рахунках клієнтів", - пояснив він.

Враховуючи, що надходження банку при цьому будуть мінімальні (адже клієнти перестануть заводити кошти в банк і, навпаки, спробують їх з нього вивести), необхідно буде забезпечити акумуляцію відповідних коштів за рахунок власних джерел країни, зазначив Олейніков.

Читайте також: "ПриватБанк" зайняв 40% українського ринку гривневих депозитів і продовжує зростати


За словами експерта, якщо держава скористається стратегією, яка застосовувалася при минулих націоналізаціях банків, тобто заморозить і реструктуризує виплати, негативні наслідки будуть ще масштабнішими. І не тільки безпосередньо для власників депозитів, але і для підприємницького середовища в цілому.

Як зазначає у своїй статті "Президент на приватно-державної розтяжці" Юлія Самаєва, "Приват" обслуговує величезну кількість поточних операцій українського бізнесу.

"Необхідність шукати нові способи розрахунків і розрулювати кризу неплатежів через заморожені кошти - це не побори збирати, і українським чиновникам таке навряд чи під силу. Здавалося б, простіше Приватбанк узагалі не чіпати, але й залишити все як є навряд чи вийде", - йдеться в статті.

Нагадаємо, як раніше писав Юрій Сколотяний у своїй статті "Приречені рецидивісти", з початку нинішнього року "Приват" не тільки наростив абсолютні обсяги залучених коштів населення, але і ще більше збільшив свою ринкову частку серед діючих банків.

Найбільший оператор банківської системи зберігає ставки, які на 2 п. п. перевищують середньосистемний рівень (19-20% за строковими депозитами на 12 місяців у гривні, і 8-9% - з доларовими аналогам).

Так, згідно зі звітністю самого банку станом на кінець операційного дня 30 червня 2016 р., обсяги строкових депозитів населення в гривневому еквіваленті, що числилися за цією установою, збільшилися з початку року на понад 5 млрд (до 113,6 млрд із 108,4 млрд грн на 31 грудня 2015-го), а ринкова частка за цим показником таким чином досягла 39,8% (! - від опублікованого НБУ загального значення для системи в 285,4 млрд грн на 1 липня 2016 р.)

Детальніше про можливу націоналізацію "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої "Президент на приватно-державної розтяжці" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі