У оборонних підприємств Росії через санкції "зависли" $ 2 млрд у західних банках

Поділитися
У оборонних підприємств Росії через санкції У 2014 році «Рособоронекспорт» отримав за свої поставки близько 11,2 млрд дол — це на 2 млрд дол менше, ніж він мав отримати © firestock.ru
У західних банках затримуються фінанси багатьох оборонних підприємств РФ.

У 2014 році 3 отримав за свої поставки близько 11,2 млрд дол - це на 2 млрд дол менше, ніж він мав отримати, передає з посиланням на представника "Ростеха" РБК.

Західні банки почали затримувати переказ коштів російським компаніям в 2014 році, після введення санкцій проти РФ. У випадку з "Рособоронекспортом" дана затримка становить від 1 до 8 місяців, сказав представник "Ростеха".

Також у західних банках затримуються фінанси і оборонних підприємств, які не пов'язані з "Ростехом", наприклад, цей аспект торкнувся Уралвагонзавод. Крім цього, "Ростех" говорить про свої плани знизити ризики шляхом перекладу частини операцій у національні валюти

Голова правління Російського міжнародного банку Євген Ретюнский каже, що проблеми з переказом коштів торкнулися всіх клієнтів закордонних банків з Росії, незважаючи на те, що їх немає в санкционных списках, за останній рік збільшився термін розгляду операцій із зовнішньоекономічної діяльності.

Він вважає, що це пов'язано не тільки з антиросійськими санкціями, але і з міжнародними угодами, до яких РФ приєдналася минулого року, наприклад, з правилами FATCA (банки повинні повідомляти про рух коштів на рахунках клієнтів, що мають ознаки платника податків з США). А також з діями регуляторів з Росії, які борються з витоком капіталу і поступово посилюють валютне регулювання.

Чинні санкції Заходу проти Росії зачіпають доступ на європейський фінансовий ринок для деяких банків РФ, торгівлю зброєю і товарів подвійного призначення, а також експорт деяких технологій, пов'язаних з енергетикою.

У відповідь на санкції Заходу Росія в минулому році ввела свої обмежувальні заходи: заборону на поставки значної частини харчової продукції з західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних громадян США та ЄС.

Нові погрози посилити ці обмеження прозвучали з Москви після того, як 22 червня Рада ЄС продовжила санкції відносно Росії до 31 січня 2016 року. До цього ЄС продовжив на рік санкції проти анексованого Росією Криму. Міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв до засідання Ради ЄС, 19 червня, заявляв, що якщо Євросоюз продовжить санкції проти Росії, Москва продовжить дію продуктового ембарго.

У середині червня видання Financial Times повідомило, що західний бізнес пристосувався до роботи в умовах дії санкцій проти Росії. Наприклад, представники двох західних компаній розповіли, що тепер вони продають в Росії свої товари через країни, які не ввели санкції. Наприклад, продаж здійснюється через Туреччину і Бразилію.

У липні видання The Times писало, що Сполучені Штати готові закрити доступ Росії до західних кредитів, якщо президент РФ Володимир Путін не виконає вимоги Мінського угоди про мир в Україні. У відповідь на російську агресію в Україні США збирають найбільш повний пакет доказів про те, як Путін і його оточення "сколотили" капітал у Санкт-Петербурзі на початку 1990-х років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі