У Мінфіні заблокували реформу роздрібного акцизу – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Мінфіні заблокували реформу роздрібного акцизу – експерт Заступник міністра фінансів не хоче реформування роздрібного акцизу на нафтопродукти © Андрій Товстиженко, DT.UA
Проти компромісного рішення щодо зміни неефективного роздрібного акцизу виступив заступник голови Міністерства фінансів.

В Міністерстві фінансів на рівні вищого керівництва заблокували реформу так званого роздрібного акцизу на паливо, на необхідності якої сьогодні наполягають учасники ринку нафтопродуктів, депутати профільного комітету Верховної Ради, представники АМКУ, Асоціації міст України та "податкового крила" самого Мінфіну.

Про це в статті для DT.UA пише директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн. За його словами, введений в 2015 році для підтримки регіональних бюджетів п'ятивідсотковий збір з роздрібного обороту підакцизних товарів через свою недосконалість призвів до того, що ринок нафтопродуктів почав стрімко "уходити в тінь".

За словами автора, в результаті дії цього акцизу, який штовхає учасників ринку до торгівлі повз каси, нестача коштів в місцевих бюджетах в 2016 році очікується на рівні 2 млрд грн. За скасування чи реформу акцизу почали послідовно виступати спочатку нафто - та газотрейдери, а потім ГФС і асоціація міст України, які виробили компромісне рішення щодо його реформування.

Так, "роздрібний акциз" пропонується перенести в основний, а потім прописати механізм розподілу "регіональної" частини збільшеного акцизу по бюджетах місцевих громад.

"У процесі роботи погодили єдину позицію, яка влаштувала всіх. Перерахування частини базового акцизу в розмірі 0,042 євро/л до місцевих бюджетів має здійснюватися прямими платежами Держказначейства на підставі відповідних статей Бюджетного кодексу. Наприклад, так нині працює механізм перерахування 50% від перевищення зборів по митницях до обласних бюджетів у рамках експерименту з розвитку автомобільних доріг", – зазначає Куюн.

Як відзначає аналітик, знайдене рішення так і не включили до законопроекту щодо змін до Податкового кодексу, затвердженого Кабміном 26 жовтня. За його словами, проти нього виступив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

"Відомо лише, що проти результатів величезної роботи, яку провели, здавалося б, непримиренні опоненти, виступила лише одна людина - заступник міністра фінансів Сергій Марченко, який відповідає у Міністерстві фінансів за бюджетний напрям. Постать, схоже, потужна, бо його думка поки що сильніша за солідарну позицію добросовісних учасників ринку нафтопродуктів, профільного парламентського комітету, "податкового" крила самого Мінфіну, Антимонопольного комітету й Асоціації міст України", – резюмує експерт.

Читайте також: Закон про зниження акцизів дозволить купити автомобіль в Європі, але не створить ринку – експерт

Раніше Сергій Куюн писав, що за підсумками першого кварталу нинішнього року бюджет недоотримав близько 500 млн грн надходження від акцизного збору з роздрібного обороту нафтопродуктів, що становить 26 відсотків від очікуваної раніше суми збору в 1,9 млрд грн.

Детальніше про роздрібний акциз на паливо та проблеми його реформування читайте в статті Сергія Куюна "Мінфін переходить в опозицію" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі