Транзит газу через територію України повинен продовжитися – глава МЗС ФРН

Поділитися
Транзит газу через територію України повинен продовжитися – глава МЗС ФРН © Heiko Maas / Twitter
Маас вважає, що в останні дні з'явилося багато спекуляцій навколо "газової" теми.

У Німеччині вважають, що транзит російського газу через територію України має продовжуватися і після 2019 року. Про це заявив глава німецького міністерства закордонних справ Хайко Маас на спільній з главою МЗС України Вадим Пристайко прес-конференції.

"Ми підтримуємо переговори щодо транзиту газу через Україну. Ми вважаємо, що транзит слід продовжувати і після 2019 року", - сказав Маас.

Глава МЗС ФРН наголосив, що хоче розвіяти певні спекуляції навколо "газової" теми, які виникли останнім часом.

"Я хочу забрати деякі спекуляції, які були в останні дні. Німецький Бундестаг прийняв Європейську директиву про газ саме так, як ми і обіцяли", - сказав міністр.

Читайте також: Україна чекає від "нормандської зустрічі" істотного прогресу у врегулюванні конфлікту — Пристайко

Нагадаємо, що Бундестаг підтримав закріплення газової директиви Євросоюзу в німецькому законодавстві з поправками, які дозволяють вивести частину російського газопроводу "Північний потік-2" з-під дії правил Третього енергопакету ЄС. Рішення 13 листопада підтримали більшість депутатів парламенту Німеччини, і поіменно голосування не було потрібно.

Щодо транзиту газу, то "Газпром" відправив "Нафтогазу" пропозицію щодо укладення нової або продовження чинного договору, термін дії якого закінчується 1 січня 2020 року. Зміст пропозицій поки що не розголошується, проте президент РФ Володимир Путін уже заявляв, що Кремль розраховує на відмову "Нафтогазу" від судових претензій до "Газпрому". У тому числі, від 3 млрд доларів, які Стокгольмський арбітраж зобов'язав російського монополіста виплатити української компанії.

Раніше, 2 листопада, "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу ще один позов до "Газпрому" на 12 млрд доларів, з яких 2 млрд – це недоотриманий плата за транзит газу, а 10 млрд - компенсація на випадок відмови "Газпрому" від використання української ГТС.

На зустрічі 28 жовтня учасники переговорів щодо транзиту газу з Росії до ЄС через ГТС України не досягли якихось предметних домовленостей.

19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.

Раніше керівництво "Газпрому" висловлювало готовність без консультацій продовжити договір, укладений у 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Детальніше про результати зустрічі, переговорні позиція сторін і перспективи укладення контракту читайте в матеріалі Алли Котляр "Транзитний контракт: Чим договір відрізняється від домовленості" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі