Бундестаг вивів частину "Північного потоку-2" з-під дії газової директиви ЄС

Поділитися
Бундестаг вивів частину Німеччина попри прохання України дала "Газпрому" можливість обійти вимоги Третього енергопакету ЄС © gazeta.ru
Згідно з директивою, оператором газопроводу повинна бути незалежна компанія, а "Газпром" зможе скористатися лише половиною пропускної потужності.

Бундестаг підтримав закріплення газової директиви Євросоюзу в німецькому законодавстві з поправками, які дозволяють вивести частину російського газопроводу "Північний потік-2" з-під дії правил Третього енергопакету ЄС, передає "Європейська правда". Відповідне рішення в середу, 13 листопада, підтримали більшість депутатів парламенту Німеччини, і поіменно голосування не знадобилося.

Директива регулює функціонування газопроводів третіх країн на території ЄС і стосується, в першу чергу, російського газопроводу "Північний потік-2". Вона набула чинності ще в травні, і члени Євросоюзу мають ратифікувати її до 24 лютого 2020 року.

Згідно з документом, іноземні газопроводи мають відповідати вимогам, що застосовуються до внутрішніх газопроводів ЄС. Серед засадничих вимог директиви – розподіл постачальника газу і оператора газопроводу. Це означає, що керувати "Північним потоком-2" повинна незалежна від "Газпрому" компанія-оператор. А половину пропускних потужностей газопроводу оператор має зарезервувати для альтернативних постачальників. Оператором "Північного потоку-2" є компанія Nord Stream 2 AG. 100% її акцій належать "Газпрому". Таким чином, російський монополіст контролює постачання газу, так і газопровід.

Однак федеральний уряд запропонував включити до закону поправки, що стосуються 12-мильної ділянки "Північного потоку-2" в територіальних водах Німеччини. Зміни дозволяють вважати, що будівництво цієї ділянки було завершено до затвердження газової директиви ЄС, і застосовувати щодо неї колишні менш жорсткі правила.

Минулого тижня Бундестаг не зміг розглянути це питання. Голосування зірвала фракція правопулістської "Альтернативи для Німеччини", депутати якої домоглися підтвердження відсутності кворуму у сесійній залі.

Цього разу "АдН", представники якої неодноразово робили проросійські заяви, голосували проти урядового законопроекту. Фракція "Зелених" також голосувала проти. Закон було прийнято голосами коаліції християнських демократів і соціал-демократів.

30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

15 квітня Рада Європейського Союзу затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2". Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до Співдружності. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Про перешкоди для будівництва російського газопроводу та позицію Данії читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому". На нові подробиці чекайте у новому випуску "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі