Світовий банк підвищив прогноз ціни нафти у 2015 році до $ 57

Поділитися
Світовий банк підвищив прогноз ціни нафти у 2015 році до $ 57 Нафта не буде сильно дорожчати в середньостроковій перспективі © livemint.com
Попит на нафту в другому кварталі був вище, ніж очікувалося.

Світовий банк (СБ) очікує збереження слабкості сировинних ринків в 2015 році, особливо в сегменті енергоносіїв, йдеться в щоквартальному звіті Commodity Markets Outlook.

При цьому СБ підвищив прогноз середньої ціни нафти (кошик сортів Brent, Dubai і WTI з рівною вагою) в поточному році до $ 57 за барель з очікуваних у квітні $ 53 за барель внаслідок зростання нафтових котирувань на 17% в квітні-червні. У 2016 році експерти очікують зростання середньорічної вартості нафти до $ 61 за барель.

У цілому енергоносії подорожчали за другий квартал на 12%, оскільки зростання цін на нафту компенсував падіння цін на природний газ (на 13%) і вугілля (на 4%). Разом з тим експерти СБ припускають, що в 2015 році енергоносії будуть коштувати в середньому на 39% менше, ніж у 2014 році.

"Попит на нафту в другому кварталі був вище, ніж очікувалося. Незважаючи на невелике підвищення прогнозу ціни нафти на 2015 рік, великі товарні запаси і зростання видобутку в державах-членах ОПЕК передбачають збереження слабкості цін в середньостроковій перспективі", - зазначив старший економіст СБ і один з авторів доповіді Джон Бэффс.

Раніше Світовий банк прогнозував зростання світової економіки через низькі ціни на нафту. Зокрема, відзначали в СБ, падіння цін на нафту сприятливо позначиться на економіці більшості країн.

Природний газ, як очікується, подешевшає на всіх трьох основних ринках - в США, Європі та Азії; ціни на вугілля, ймовірно, знизиться на 17%.

Ціни на сировину без обліку енергоносіїв зменшилися на 2% у другому кварталі. Середній показник за поточний рік, імовірно, буде на 12% нижче рівня минулого року.

Ціни на метали та металургійну сировину в другому кварталі знизилися в зв'язку з наявністю надлишків для більшості з них. Особливо справедливо це було для залізної руди. За оцінками СБ, метали в 2015 році будуть коштувати в середньому на 16% менше, ніж роком раніше, тоді як у квітні очікувалося менш різке зниження - на 12%.

Як наголошується в доповіді, максимальне падіння цін (43%) чекає ринок залізної руди.

Середньорічна ціна золота в 2015 році, за прогнозами СБ, знизиться на 7,2% з $ 1266 до $ 1175 за тройську унцію, у 2016 році - до $ 1156 за унцію. Відзначимо, що останнім часом золото подешевшало до мінімуму за 5 років через зміцнення долара. Ціна золота пробила мінімум з березня 2010 року в 1088,05 долара за унцію, досягнувши позначки в 1080 доларів за унцію на тлі зміцнення долара.

Ціни на сільськогосподарську продукцію зменшилися в квітні-червні на 2,6%. СБ погіршив прогноз зниження середньорічних цін з 9% до 11%. При цьому добрива, ймовірно, подешевшають на 4,9% через послаблення попиту і високого рівня пропозиції.

У додатку до доповіді СБ оцінює роль Китаю та Індії у світовому споживанні сировини, суттєво зросла за останні два десятиліття і змінила картину попиту на метали та енергоносії (в першу чергу, вугілля), але в меншій мірі на продовольчу сировину.

Частка Китаю у світовій структурі споживання металів і вугілля підскочила майже до 50%, Індії - до 3% для металів і 9% для вугілля. Попит на сировину в цих країнах залишиться сильним у разі зростання споживання в розрахунку на душу населення до рівня, порівнянного з найбільш розвиненими країнами (ОЕСР) або при прискоренні трансформації промислової Індії.

У своїх сировинних прогнозах СБ використовує індекси цін на сировину, в яких за 100 пунктів приймається рівень 2010 року.

Раніше в адміністрації Барака Обами вказали на вигоду США від падіння цін на нафту. У той же час, як пише Die Welt, дешевша нафта визначає долю Путіна - газета нагадує російському президентові, як СРСР розпався через нетривалого спаду цін на "чорне золото". У свою чергу у Світовому банку прогнозували, що економіці Росії загрожує падіння цін не тільки на нафту, але і на іншу сировину.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі