Вартість нафти визначає долю Путіна – Die Welt

Поділитися
Вартість нафти визначає долю Путіна – Die Welt Путін помилково не зважає на падіння ціни на нафту. Ілюстрація. © camelsplace.ru
Оглядач нагадує російському президенту, як СРСР розпався через нетривале здешевшання нафти.

Нафта стала водночас благословенням і прокляттям Росії. З одного боку, за рахунок багатих запасів "чорного золота" Москва здобула силу в Європі, оскільки континет не скоро відмовиться від її енергоносіїв.

А з іншого боку, Кремль ніяк не впливає на енергетичний ринок і сильно від нього залежить. І це визначає долю Росії і президента Володимира Путіна.

Про це сьогодні пише німецьке видання Die Welt, яке називає обвал цін на нафту однією з головних подій 2014 року. Ринок страждає від надлишку пропозиції через експорт великої кількості "чорного золота" із США.

Для промислово розвинених демократичних країн це хороша новина, оскільки витрати на енергоносії їхніх підприємств скоротилися з падінням вартості бареля.

"Але дерева не ростуть до небес. При ціні 50 доларів за барель дешева нафта, добута за допомогою фрекінгу, не буде вигідною. До того ж зобов'язання за вкладеннями у чудотехнологію доведеться виплочувати зі зменшених доходів", - йдеться в статті.

Однак, ці обставини ніщо в порівнянні з тією ситуацією, в якій опинилася Росія. Її бюджет, який включає боргові і соціальні виплати, буде збалансваним лише у тому випадку, якщо нафта коштуватиме 95 доларів. Таким чином, режим Путіна змушений пройти через серйозне випробування.

Ефект від здешевшання нафти посилюється також санкціями Заходу, а також санкціями, які Кремль увів у відповідь. Таким чином російській економіці загрожує катастрофа, схожа на ту, яку СРСР пережив у 1986 році, коли нафта хоч і не на довго, але впала до 10 доларів за барель, - пише оглядач.

"Тоді обвал цін на нафту передував розвалу радянської системи", - йдеться в статті.

Однак Путін, схоже, поки не звертає на це уваги. Розраховуючи на військову потужність своєї країни, він вважає, що контролює ситуацію, яку створив у Європі своєю агресивною політикою. А гібридна війна, яку він застосовує в Україні, поповнить арсенал його політичних дій.

"Але нафта – це благословення і проклаття водночас", - нагадує оглядач про залежність російської економіки.

Сьогодні ціна на нафту Brent впала нижче $ 51. Вартість бареля техаської нафти марки WTI також впала на 4% і торгується біля позначки $ 48. Напередодні офіційний представник Білого дому Джош Ернест заявив, що низькі ціни на нафту вигідні для економіки США. На думку Ернеста, низькі ціни стимулювали автопродажі в країні і підвищили доходи звичайних американських споживачів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі