Раніше турбіни концерну, поставлені нібито для будівництва ТЕС на Тамані, опинилися в анексованому Криму в обхід санкцій.
"Позивачі за первісним позовом не довели, що "Сіменс технології газових турбін" (дочірня компанія Siemens – ред.) мав неправильне уявлення про природу і предмет оспорюваного контракту. Доказів того, що відповідачі ("Технопромекспорт" - ред.) навмисно створили у позивачів таке, що не відповідає дійсності, уявлення про характер угоди, її умови, особистості учасників, предмет, інші обставини, які вплинули на рішення "Сіменс технології газових турбін" укласти оспорюваний контракт, у матеріали справи не надано", - наголошується в рішенні російського суду.
Наприкінці минулого тижня Арбітражний суд Москви відмовив у задоволенні позову німецького концерну Siemens до її російського партнера "Технопромекспорт". Концерн вимагав повернути турбіни, які були відправлені в Крим в обхід санкцій ЄС.
Як повідомлялося раніше, Рада ЄС поповнила санкційний список РФ через скандал з турбінами Siemens.
Німецький концерн Siemens ще в березні повідомив про те, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Це обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС в окупованому Криму.
Детальніше про механізм постачання в Крим європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Кримнаша" у тижневику Дзеркало тижня. Україна".